چگونه دل درد نوزاد را درمان کنیم؟

آب گرم یکی از تکنیک هایی می باشد که از آن می توانید برای درمان نفخ نوزاد و دل درد او استفاده نمایید.

نمناک نوشت: آیا تا به حال دیده اید که کودکتان پاهایش را بالا بیاورد و به قفسه سینه بچسباند ،حتی موقعی که گریه میکند؟شاید کودک شما از دل درد و نفخ معده رنج می برد این گاز دردناک میتواند اشک نوزاد شما را در بیاورد متن زیر را بخوانید تا آرام کردن کودک خود را یاد بگیرید.

اگر چه اضطراب کودک شما ممکن است شما را دچار وحشت زدگی ناگهانی کند،اما این جور کودکان معمولا سالم هستند.احتمالا شما بعد از بهبودی نوزاد تان تعجب خواهید کرد.متخصص اطفال،دکتر Lowkah از تکنیک بین المللی کودکان و نوزادان انسون،به والدین اطمینان میدهد که این نفخ معده و دل درد،دردناک آنها تقریبا تا ۶ ماهگی بهبود میابد.

علت نفخ نوزاد شیرخوار

الف) تغذیه کردن از طریق شیر مادر

اگر شما مقداری زیادی شیر دارید،سبب میشود که کودک شما کمی آسیب ببینید.دکترLowتوضیح میدهد که ؛ عرضه بیش از حد شیر ،معمولا موجب ایجاد رفلاکس میشود ،زیرا ممکن است کودک به طور غیر مستقیم بیش از حد تغذیه کند،اما میگوید که میتوان آن را با ؛تغذیه تنها از یک سینه در هر بار تغذیه ؛کنترل کرد.

ب) عدم تحمل لاکتوز

دلیل اینکه فرزند شما احساس گرسنگی میکند ،ممکن است به این دلیل باشد که کودک شما تحمل پذیرش لاکتوز را ندارند.به این معنی،که آنها قادر به گرفتن شیر زیادی نیستند.

پ) مواد غذایی که خوردید را مرور و بررسی کنید

گاهی به دلیل یک غذای خاص که خوردید،ممکن است سبب شود که کودک شما نفخ کند ،  بعنوان مثال؛ محصولات لبنی که قبل از آن مصرف کرده اید ،ممکن است باعث شود زودنفخ کنند و دل درد بگیرند زیرا مشکل هضم آن را دارند

دکتر Low میگوید :اگر کودک شما از درد به خودش میپیچد ،و شما احساس ناراحتی میکنید و کاری از دستتان بر نمی آید ،مهم است که به یاد بیاورید،دفعه قبل چه چیزی باعث آرامش کودک شما بوده است.

  درمان های خانگی و ساده نفخ معده و دل درد نوزاد

بعد سعی کنید که درد کودک خود را با استفاده از این روش ها کاهش دهید:

۱- کودک خود را در یک موقعیت دیگر قرار دهید:

تغییر موقعیت کودک ممکن است ،به خارج شدن این گاز از شکم کودک ،کمک کند.

برای مثال:کودک خود را بنشانید،و یا کمی حرکتش دهید،تا به خارج کردن گاز معده کودک کمک کنید.

۲- آنها را ماساژ دهید:

شما میتوانید ،کودک خود را بخوابانید، و پاهای آن را به جلو و عقب مانند دوچرخه سواری تکان دهید این باعث میشود و کمک میکند که گاز به آرامی از شکم کودک شما خارج شود.

۳- موقعیت خود را در هنگام شیر دادن بررسی کنید:

سر کودکتان باید کمی بالاتر از شکمش باشد و آن را پایین تر از بدن خود قرار دهید.

دکتر Low میگوید:اگر کودک در زاویه بالاتراز شما قرار بگیرد،ممکن است بلعیدن هوا را کاهش دهد.

او همچنین میگوید:بررسی کنید که کودک شما به درستی قرار گرفته و قفل شده باشد همچنین هنگام تغذیه کودک با بطری شیر،مطمئن شوید که سر بطری یا شیشه شیر را طوری قرار دهید که هوا نداشته باشد و کامل باشیر پر شده باشد.

۴- آروغ آنها را بعد از شیر دادن بگیرید:

پس از تغذیه نوزاد ،آروغ زدن آنها کمک میکند تا گاز را خارج کند.اگر کودک شما واقعا نفخ داشته باشد،میتوانید تغذیه و شیر دادن را متوقف کنید و آروغ کودک را بگیرید.

۵- شیشه شیرش را تغییر دهید:

یک سری شیشه شیر با سوراخ نازکتر ، کمک می کند که گاز تشکیل شده را کاهش دهد همچنین تضمین می کند که کودک شیر را یکباره قورت ندهد.

۶- حمام آب گرم راهخ چاره است:

احتمالا شما هم موافق هستید که حمام های آب گرم یک راه عالی برای ریلکس شدن و آرامش میباشدو کودک شما هم یک استثناء نمیباشدو حمام آب گرم برای کودک شما نیز آرامش بخش است و تسکین میدهد و از روغن اسطوخودوس هم استفاده کنید تا کودک شما آرامتر شود.

۷- کودک خود را شیر دهید و تغذیه کنید،قبل از اینکه آنها واقعا گرسنه شوند:

تغذیه کودک خود قبل از اینکه به خاطر گرسنگی شروع به گریه کند،میتواند از نفخ و دل درد کودک شما جلوگیری کند این به این دلیل است که در جریان گرسنگی،نوزاد شما هوا را می بلعد.

۸- اگر کودکتان در معرض درد شدید قرار گیرد و واقعا غیر قابل تحمل به نظر برسد،باعث ایجاد تنش و استرس برای شما و خانواده میشود.

دکتر Low (مشاور پزشکی) توصیه میکند ؛ اگر وضیعت پزشکی لازم شده اتفاق افتاد، حتما اقدام کنید ، او همچنین یاد آور میشود که در صورت لزوم ،اگر کودک شما دچار ریفلاکس یا کولیک شود،داروهای ضد التهابی برای کودک شما تجویز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا