چین اژدهای خفته را بیدار می‌کند!

بر اساس جدیدترین تصاویر منتشر شده از ناو هواپیمابر لیائونینگ با شماره بدنه «۱۶» که تاکنون دوره نزدیک به یازده ماهه تعمیرات اساسی را طی کرده‌است. اکنون میزبان ماکت جنگنده پنهانکار Shenyang J-۳۵ است.

به گزارش پارسینه پلاس، بر اساس جدیدترین تصاویر منتشر شده از ناو هواپیمابر لیائونینگ با شماره بدنه «۱۶» که تاکنون دوره نزدیک به یازده ماهه تعمیرات اساسی را طی کرده‌است. اکنون میزبان ماکت جنگنده پنهانکار Shenyang J-۳۵ است.

حضور ماکت این جنگنده بر روی این ناو می‌تواند تایید کننده بکارگیری J-۳۵ بر روی ناوهای هواپیمابر لیائونینگ-۱۶ و شاندونگ-۱۷ باشد که فاقد منجنیق مغناطیسی بوده و از رمپ پرش استفاده می‌کنند.

براساس گزارش کانال خبری پارتیزان، در ادامه تصویر هوایی از ناو هواپیمابر Type-۰۰۳ یا «فوجیان» که پس از طی آزمایشات منجنیق مغناطیسی درحال گذراند ترمیم پوشش عرشه است.

چین اژدهای خفته را بیدار می‌کند!

«لیائونینگ» همان ناو هواپیمابر نیمه‌کاره شوروی «ریگا» در دریای سیاه بود که به اوکراین رسید و نام آن «واریاگ» شد. خواهر این ناو «کوزنستوف» روسیه است که بیش از شش سال است در دست تعمیر و ارتقاء قرار دارد، احتمالا بهار سال آینده آزمایشات دریایی را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا