کاشت نگین در پوست چه عوارضی را به همراه دارد ؟

بد نیست بدانید عوارض کاشت نگین بدن ممکن است به شکل های مختلف بروز کند جسم خارجی نشان می‌دهد که این واکنش‌ها به‌صورت التهاب و ترشح محدود به آن ناحیه تظاهر می‌کند. سل پوستی غیرعادی است.

به گزارش سبک ایده آل، روش های کاشت نگین و پیرسینگ به دو صورت میکرودرمال و پانچ انجام می شود در روش میکرودرمال هر دو طرف سوراخ روی پوست می باشد ولی در روش پانچ یک سوراخ روی پوست و طرف دیگر به شکل L زیر پوست ایجاد می شود.

کاشت نگین یکی از تکنیک های زیبایی می باشد که امروزه در میان جوانان بسیار باب شده است در این روش با قراردادن جواهرات و نگین در قسمت های مختلف اجزای بدن و صورت ظاهر آن را تغییر می دهند. البته این نوع زیباسازی بدون عوارض نمی باشد.

معمولا در آستانه سال نو برخی از افراد به ویژه برخی از دختران نوجوان و جوان، تمایلی به ایجاد تغییر در چهره‌شان نشان می‌دهند و به همین دلیل گاهی دست به کارهایی می‌زنند که می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برایشان داشته باشد. کاشت نگین روی لب‌ها، بینی، گوش، چشم و دندان جزو همین اعمال زیبایی است که در سطح جامعه، اطلاعات چندانی درباره‌اش وجود ندارد ولی با توجه به گفته پزشکان، میل به انجام این کارها در چند سال اخیر افزایش یافته است.

به همین دلیل و برای اینکه داوطلبان این اعمال زیبایی متوجه شوند با انجام این کارها دقیقا چه فرآیندی رخ می‌دهد و عوارض کاشت نگین بدن را بدانند با متخصصان سلامت در همین زمینه گفت‌وگو کرده‌ایم.

آیا سوراخ کردن گوش در محلی غیر از نرمه آن خطرناک است؟

بله، مدتی است که سوراخ کردن گوش آن هم در محلی غیر از نرمه گوش مد شده که این کار در درازمدت ممکن است باعث عفونت در ناحیه غضروف شود و التهاب و قرمزی گوش را نیز همراه داشته باشد.

همه خطرات کاشت نگین در پوست!

سوراخ کردن بینی خطرناک است؟

این کار هم خطرهای خودش را دارد. آویزهایی که در بینی قرار می‌گیرند، خطرناک‌اند و احتمال عفونت در بینی را افزایش می‌دهند. از طرفی از عوارض کاشت نگین بدن، رها شدن آویز بینی و کشیده شدن آن همراه تنفس به نواحی بالای بینی یکی دیگر از مشکلات انجام این کار است، بنابراین باید مواظب باشید نگین‌های داخل بینی و گوش کشیده نشوند چون بسیار خطرناک است.

اگر فردی پس از سوراخ کردن گوش یا بینی دچار عفونت شد، چه کار باید بکند؟

حتما باید از آنتی‌بیوتیک‌ استفاده کند تا چرکی که در گوش یا بینی‌اش وجود دارد، از بین برود و اگر درمان نشود، ممکن است بیمار دچار آبسه شود.

گاهی پیرسینگ در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود. در این خصوص چه نظری دارید؟

پیرسینگ(سوراخ کاری بدن Piercing)من کلا با این کار مخالفم ولی اگر به هر دلیلی تمایل یا اجباری در انجام این کار وجود دارد، باید به‌وسیله پزشک یا متخصص انجام شود که با بی‌حسی و اصول بهداشتی جراحی‌های ابتدایی آشنا باشد چون آرایشگرها درصورت بروز واکنش‌های آلرژیک به مواد بی‌حسی و اتفاقات غیرمنتظره نمی‌توانند وضعیت را مدیریت کنند و اقدامات درمانی بعدی را انجام دهند.

در عوارض کاشت نگین بدن افرادی که بعد از پیرسینگ دچار عفونت می‌شوند حتما باید با توجه به تشخیص پزشک از داروهای آنتی‌بیوتیک، ضدقارچ و ضدویروس استفاده کنند. همچنین بهتر است پیرسینگ را تا زمان برطرف شدن عفونت خارج کنند.

خطرات کاشت نگین در پوست

برخی از افراد، به‌خصوص گروهی از نوجوانان، روی زبانشان نگین می‌کارند. این کار چه عوارضی دارد؟

زبان یکی از نقاط حساس بدن است که علاوه بر احتمال بروز خفگی به دلیل باز شدن و بلیعدن اتفاقی شیء تزیینی، کاشت نگین روی آن ممکن است، باعث ایجاد اشکال در تکلم فرد شود و حتی حس چشایی فرد را هم تحت‌تاثیر خود قرار دهد. ضمنا خطر ابتلا به عفونت مرگبار آنژین لودویگ در این نوع پیرسینگ بسیار بالاست.

آیا کاشت نگین روی دندان عارضه‌ دارد؟

اگر نگین داخل دهان و روی دندان درست و به شیوه‌ای اصولی و علمی قرار بگیرد، عارضه‌ چندانی ندارد.

حتی اگر به‌صورت طولانی‌مدت از آن استفاده شود؟

ببینید، از عوارض کاشت نگین بدن اگر طولانی‌مدت از نگین روی دندان استفاده کنید، ممکن است پس از مدتی لکه‌های سفیدی روی دندان‌ها مشاهد شود که با مسواک زدن و استفاده از فلوراید می‌توان آنها را از بین برد.

به‌هرحال، این کار بیشتر جنبه زیبایی دارد و از نظر بهداشتی و درمانی هیچ گونه ضرری ندارد، فقط ممکن است مایع چسبناک آن جذب مینای دندان شود و به آن آسیب برساند.

آیا نگین روی دندان می‌تواند باعث پوسیدگی شود؟

نه، چون دندان‌ها بیشتر بر اثر استفاده از مواد قندی و همین‌طور ماندن مواد غذایی داخل دهان دچار پوسیدگی می‌شوند و با پیروی از رژیم غذایی کم‌قند و استفاده نکردن از قندهای پرتراکم و چسبنده می‌توان از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرد. البته کشیدن نخ دندان و مسواک‌زدن مرتب هم می‌تواند تا حد زیادی از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند.

بهتر است هر ۲۴ ساعت، ۲ بار مسواک بزنید، روزانه یک‌بار نخ دندان بکشید و هر ۶ ماه یکبار به دندان‌پزشک مراجعه کنید. همچنین میکروب‌های دهان را می‌توان با قرقره کردن آب نمک به صورت هفتگی از بین برد، اما باید این کار به میزان لازم و دور از افراط انجام شود.

علائم و درمان فوری عفونت پیرسینگ ناف

علایم عفونت نافی که تازه سوراخ شده ناف تازه پیرسینگ شده، بروز علایمی مثل قرمزی، تورم یا رنگ پریدگی در محل پیرسینگ طبیعی ست. به علاوه ممکن است ترشحات…

برخی خانم‌هایی که این‌گونه عمل‌ها را انجام داده‌اند، بعدها پشیمان و افسرده می‌شوند، به‌خصوص آنهایی که دچار مشکلات شدیدی شده‌اند. به این گروه از افراد چه توصیه‌ای دارید؟

توصیه‌ام به آنها این است که حالا که کار از کار گذشته، دیگر خودشان را نگران نکنند و فقط دنبال راه‌حل باشند چون با انزواطلبی هیچ مشکلی حل نخواهد شد و مشورت با یک مشاور در این زمینه قطعا کمک‌کننده خواهد بود.

آیا گذاشتن نگین داخل چشم عارضه‌ای همراه دارد؟

البته! شما هر روز که از خانه خارج می‌شوید، ممکن است هزاران اتفاق برایتان بیفتد؛ از دزدیده شدن کیفتان گرفته تا تصادف و زمین خوردن؛ منظورم این است که خروج از خانه هم عارضه دارد، چه برسد به اینکه بخواهیم اعمال زیبایی‌ این‌چنینی انجام دهیم.

عوارض کاشت نگین در پوست چیست؟

فردی که داخل چشم‌هایش نگین می‌گذارد، ممکن است دچار عوارض کاشت نگین بدن و دچار عارضه دارویی شود یا چشم‌هایش عفونت کند و بینایی‌اش کم شود. از طرف دیگر، ممکن است فرد پس از گذاشتن نگین داخل چشم‌هایش دچار حساسیت چشمی شود و دائم چشم‌هایش قرمز شود یا حتی فشار آنها بالا برود.

به‌هرحال گذاشتن نگین در چشم، یک عمل کاملا زیبایی محسوب می‌شود که سطح چشم را دچار اختلال می‌کند و از آنجا که سطح چشم مانند سدی در برابر بیماری‌ها از چشم‌ها محافظت می‌کند، بروز هرگونه اختلال در این لایه سطحی می‌تواند مشکلاتی برای فرد ایجاد کند.

آیا خشکی چشم هم یک عارضه محسوب می‌شود؟

البته، یکی از مهم‌ترین مشکلات مربوط به سطح چشم، همین خشکی چشم و عوارض مربوط به آن است که می‌تواند به‌تدریج اختلالات قابل‌توجهی در عملکرد طبیعی سایر قسمت‌های چشم ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است افرادی که چنین وضعیتی دارند و می‌خواهند نگین داخل چشم‌هایشان بگذارند، حتما از قبل با چشم‌پزشک خود مشورت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا