کدام روغن های گیاهی برای درمان ریزش مو موثر است؟

ریزش مو یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد در سراسر جهان با آن روبه‌رو هستند و برای درمان آن به هر راهی دست می‌زنند؛ اما شما باید باید بدانید که روغن‌های گیاهی بهترین را برای درمان ریزش مو هستند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از مجله دلتا، ریزش مو به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. درمان ریزش مو با روغن های گیاهی یک راه مؤثر و عالی است. این را بسیار ساده و قابل‌دسترس است فقط احتیاج به صبوری و مداومت دارد تا شما را به نتیجه مطلوب برساند.

درمان ریزش مو با روغن های گیاهی

متأسفانه، افراد برای درمان ریزش موهای خود در ابتدا به سراغ راه‌های شیمیایی می‌روند؛ اما شما برای یک‌بار هم که شده از راه‌های خانگی برای درمان این مشکل شروع کنید.

درمان ریزش مو با روغن های گیاهی مثل روغن نارگیل

با ماساژدادن روغن نارگیل روی موهای خود باعث نرم‌شدن و از بین شکستگی موهایتان شوید. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل مثل لوریک اسید، به داخل ساقه موها نفوذ کرده و فرایند تخریب پروتئین‌ها را کاهش می‌دهد. حتماً باتوجه‌به جنس موهایتان از روغن نارگیل در روتین موهای خود استفاده کنید.

اگر موهای چربی دارید پیش از حمام و شب‌ها از این روغن استفاده کنید و کف سرتان و ساقه موهای خود را ماساژ دهید. اگر موهای خشکی دارید علاوه بر ماساژ موهایتان قبل از حمام؛ حتماً بعد از استحمام نیز از این روغن استفاده کنید.

این روغن باعث کنترل چربی مو می‌شود. تأثیر دیگر روغن نارگیل کمک به سالم‌تر شدن فولیکول‌های مو و در نتیجه کاهش ریزش مو در اثر تقویت میکروبیوم پوست سر است.

درمان ریزش مو با روغن های گیاهی مثل روغن آرگان

روغن آرکان یکی از بهترین روغن‌ها برای تقویت موهای شما است. این روغن موهایی براق و ابریشمی را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ بنابراین حتماً از این روغن در روتین موهای خود استفاده کنید.

این روغن مناسب برای موهای خشک، شکننده، دارای موخوره یا موهایی که مرتباً حالت و در معرض گرما قرار می‌گیرند است، همچنین برای افرادی که موهایشان چرب است نیز ایده‌آل هست.

از این روغن می‌توانید بیش‌تر از یک‌بار در هفته استفاده کنید. این روغن برای ازبین‌بردن وز موهایتان نیز بسیار عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا