کدام سریال جایگزین پایتخت ۵ می‌شود؟

شبکه «آی فیلم» که از سال گذشته پخش سریال «پایتخت» را شروع کرده بود و فصول مختلف این سریال را به نوبت روی آنتن می‌فرستاد، با پایان فصل پنجم ادامه پخش آن را متوقف خواهد کرد و به جای فصل ششم ،سریال «پژمان» را روانه آنتن می‌کند.کدام سریال جایگزین پایتخت 5 می‌شود؟

به گزارش پارسینه پلاس، شبکه «آی فیلم» که از سال گذشته پخش سریال پایتخت را شروع کرده بود و فصول مختلف این سریال را به نوبت روی آنتن می‌فرستاد، با پایان فصل پنجم ادامه پخش آن را متوقف خواهد کرد و به جای فصل ششم ،سریال «پژمان» را روانه آنتن می‌کند.کدام سریال جایگزین پایتخت ۵ می‌شود؟
سال گذشته و بعد از توافق مسولین سیما فیلم با محسن تنابنده و سیروس مقدم برای ساخت فصل هفتم سریال «پایتخت»، این مجموعه تلویزیونی که حدود یکسالی بود اجازه پخش نداشت از بایگانی درآمد و روی آنتن شبکه آی فیلم رفت.
این شبکه باکس ساعت ۲۱ خود را در اختیار سریال پایتخت گذاشت و طبق روال از فصل اول شروع به پخش آن کرد و بلافاصله بعد از پایان هر فصل ، فصل جدید را روی آنتن می‌فرستاد. از اواخر فروردین پخش فصل پنجم شروع شد و قرار است مخاطبان آی فیلم شامگاه چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه شاهد تماشای قسمت آخر آن باشند. براساس روالی که شبکه آی فیلم در پیش گرفته است قاعدتا می‌بایست از شامگاه پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه فصل ششم زوانه آنتن شود، اما طبق کنداکتور منتشر شده در سایت رسمی آی فیلم، این شبکه باکس ساعت ۲۱ خود را به پخش سریال «پژمان» به کارگردانی سروش صحت اختصاص داده و پایتخت را از جدول پخش خارج کرده است.
فصل ششم «پایتخت» نوروز ۱۳۹۹ روی آنتن شبکه یک رفت که همین فصل محل اختلاف مدیران وقت سازمان صدا وسیما با عوامل سریال شد. پایتخت ۶ به دلیل شروع پاندومی کرونا به شکل کامل به سرانجام نرسید و دوقسمت پایانی آن تولید نشد. در همان سال ۹۹ شبکه آی فیلم پخش سریال پایتخت را از همان فصل اول شروع کرد، اما فصل ششم را به بهانه اینکه دو قسمت پایانی هنوز ساخته نشده و سریال ناقص است روی آنتن نفرستاد.
بهمن ماه سال ۱۳۹۹ گروه پایتخت دو قسمت پایانی فصل ششم را جلوی دوربین برد و قرار شد این دو قسمت در شب نوروز سال ۱۴۰۰ پخش شود. قاعدتا شبکه یک می‌بایست فصل ششم را از ابتدا روی آنتن می‌فرستاد و در نهایت دو قسمت پایانی را پخش می‌کرد، اما این شبکه گزیده‌ای از فصل ششم را در شش قسمت آماده کرد تا به این شکل ممیزی‌هایی که مشمول این فصل می‌شد به بهانه خلاصه شدن به چشم نیاید.
در واقع فصل ششم سریال پایتخت به جز پخش اولیه خود در نوروز ۱۳۹۹ هیچگاه به شکل کامل بازپخش نداشت و تنها بازپخش آن همان خلاصه شش قسمتی بود که شبکه یک در شب نوروز سال ۱۴۰۰ روانه آنتن کرد و حالا شبکه آی فیلم هم برای دومین بار از بازپخش فصل ششم سرباز زد تا مشخص شود این فصل عملا از سوی تلویزیون توقیف شده است.

عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا