کریستیانو رونالدو از رقیب دیرینه‌‌اش پیشی گرفت

کریستیانو رونالدو با ۱۰۹ میلیون پوند در سال جاری به عنوان پردرآمدترین ورزشکار جهان انتخاب شده است (سومین رقم پردرآمد تاریخ) اما کدام ستاره ها در فهرست ۱۰ نفره ثروتمندترین ورزشکاران جهان در سال ۲۰۲۳ قرار دارند و حدس می‌زنید کدام ستاره با وجود تنها ۸۰ هزار پوند درآمد در ورزش خود، در این فهرست جای گرفته است؟

به گزارش سبک ایده آل به نقل از روزیاتو، کریستیانو رونالدو پس از به جیب زدن ۱۰۹ میلیون پوند در سال گذشته، به عنوان پردرآمدترین ورزشکار جهان در فهرست سالانه ثروتمندان فوربس معرفی شد.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان

رونالدو پس از مورد غضب واقع شدن در منچستریونایتد، پایان سختی را در سال ۲۰۲۲ در زمین تحمل کرد، که منجر به مصاحبه ای انفجاری با پیرز مورگان شد و دومین دوره حضور او را در این باشگاه به طور ناگهانی به پایان رساند.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان

با وجود جدایی سخت او از اولدترافورد و همچنین عدم علاقه تیم های مطرح اروپایی به جذب او، این بازیکن ۳۸ ساله در ماه ژانویه با قراردادی خیره کننده به مبلغ ۱۷۵ میلیون پوند در سال به تیم عربی النصر پیوست تا پول هنگفتی به جیب بزند.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان

 

این تغییر سودآور، او را برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ و سومین بار در مجموع، با درآمد کلی ۱۳۶ میلیون دلار (۱۰۹ میلیون پوند) به صدر فهرست ثروتمندان ورزشکار فوربس رساند که بالاترین رقم برای یک فوتبالیست در تاریخ است.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان

 

۱. کریستیانو رونالدو؛ ۱۳۶ میلیون دلار (۱۰۹ میلیون پوند)

۲. لیونل مسی؛ ۱۳۰ میلیون دلار (۱۰۴ میلیون پوند)

۳. کیلیان امباپه؛ ۱۲۰ میلیون دلار (۹۶ میلیون پوند)

۴. لبرون جیمز؛ ۱۱۹.۵ میلیون دلار (۹۵ میلیون پوند)

۵. کانلو آلوارز؛ ۱۱۰ میلیون دلار (۸۸ میلیون پوند)

۶. داستین جانسون؛ ۱۰۷ میلیون دلار (۸۶ میلیون پوند)

۷. فیل میکلسون؛ ۱۰۶ میلیون دلار (۸۵ میلیون پوند)

۸. استفن کری؛ ۱۰۰.۴ میلیون دلار (۸۱ میلیون پوند)

۹. راجر فدرر؛ ۹۵.۱ میلیون دلار (۷۶ میلیون پوند)

۱۰. کوین دورانت؛ ۸۹.۱ میلیون دلار (۷۲ میلیون پوند)

تنها سه ورزشکار در تاریخ فوربس مجموع ۹۰ میلیون دلار درآمد خارج از زمین رونالدو در یک سال را در یک سال شکست داده‌اند: راجر فدرر، تایگر وودز و کانر مک گرگور.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان
لیونل مسی جایگاه اول را به رقیب دیرینه‌اش، رونالدو، باخت

 

درست پس از رونالدو در رتبه دوم، رقیب دیرینه اش لیونل مسی قرار دارد که پس از صدرنشینی در لیست سال گذشته، یک رتبه سقوط کرده است.

فوق ستاره پاری سن ژرمن در مجموع ۱۳۰ میلیون دلار (۱۰۴ میلیون پوند) درآمد داشت، همان مبلغی که در سال ۲۰۲۲ به دست آورد و درآمد او در داخل و خارج از زمین دقیقا برابر است.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان
کیلیان امباپه تنها عضو زیر ۳۰ سال فهرست پردرآمدترین ورزشکاران امسال

یکی دیگر از ستاره های فوتبال در این فهرست، هم تیمی مسی در PSG، کیلیان امباپه است که پس از کسب درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری (۹۶ میلیون پوندی) در ۱۲ ماه گذشته، که ۱۰۰ میلیون دلار (۸۰ میلیون پوند) آن در زمین بازی به دست آمد، در جایگاه سوم قرار گرفت.

امباپه، تنها عضو زیر ۳۰ سال این فهرست، با ۶۳ میلیون پوند در سال، سنگین‌ترین دستمزد فوتبال جهان را در پارک د پرنس به خانه می‌برد. این بازیکن ۲۴ ساله آخرین فوتبالیست در بین ۱۰ بازیکن برتر است و لبرون جیمز، ستاره برجسته رشته بسکتبال (۱۱۹.۵ میلیون دلار / ۹۵ میلیون پوند) و کانلو آلوارز، بوکسور حرفه ای (۱۱۰ میلیون دلار / ۸۸ میلیون پوند) در رتبه های بعدی قرار دارند.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان
لبرون جیمز، بسکتبالیست در رده چهارم پردرآمدترین ورزشکاران سال

داستین جانسون، ستاره گلف، پس از کسب ۱۰۷ میلیون دلار (۸۶ میلیون پوند)، که ۱۰۲ میلیون دلار (۹۰ میلیون پوند) آن از طریق رقابت‌ها به دست آمده، در جایگاه ششم قرار دارد، درست پیش از فیل میکلسون در که با ۱۰۶ میلیون دلار (۸۵ میلیون پوند) در رتبه هفتم قرار دارد.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان
داستین جانسون، ستاره گلف با ۱۰۷ میلیون دلار در رده ششم

یکی دیگر از بسکتبالیست‌ها، بازیکن گارد تیم گلدن استیت واریرز، استفن کری، است که در حال حاضر با ۱۰۰.۴ میلیون دلار (۸۱ میلیون پوند) هشتمین ورزشکار پردرآمد جهان است.

راجر فدرر تنها ستاره تنیس است که در جایگاه نهم قرار گرفته است، علیرغم اینکه تنها ۱۰۰هزار دلار (۸۰هزار پوند) از درآمد کلی ۹۵.۱ میلیون دلاری (۷۶ میلیون پوندی) خود را در زمین کسب کرده است.

۱۰ مورد از پردرآمدترین ورزشکاران جهان
راجر فدرر، اسطوره تنیس، با تنها ۱۰۰ هزار دلار درآمد از طریق ورزش در جایگاه سوم پردرآمدترین ورزشکاران

 

فدرر در ماه سپتامبر بازنشستگی خود را از تنیس حرفه‌ای اعلام کرد، با این حال اسطوره سوئیسی شراکت‌های سودآور زیادی در خارج از زمین دارد و اخیرا قرارداد مجوز برای برند RF خود را با سازنده عینک Oliver Peoples اعلام کرد.

تکمیل‌کننده این فهرست، کوین دورانت، سومین چهره بسکتبالیست و ستاره تیم فینیکس سانز، (۸۹.۱ میلیون دلار / ۷۲ میلیون پوند) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا