کشف جنازه مرد ۴۰ ساله با استفاده از گوگل‌ارث

مردی که می‌خواست محله قدیمی‌شان را با استفاده از گوگل‌ارث (Google Earth) پیدا کند، به‌جای آن جنازه مردی را پیدا کرد که ۲۲ سال ناپدید شده بود.

به گزارش پارسینه پلاس، از وقتی‌که در سال ۲۰۰۵، گوگل‌ارث راه‌اندازی شد، بیشتر مردم محل زندگی فعلی و قدیمی خود را در فضای اینترنت جستجو کرده‌اند.

بیش از دو دهه پیش، سال ۱۹۹۷، ویلیام مولت ۴۰ ساله هنگام بازگشت از باشگاه ناپدید شد و خانواده خود را پریشان‌حال باقی گذاشت. او حدود ساعت ۹.۵ شب ناپدید شدنش با خانواده‌اش تماس گرفت و گفت که به‌زودی به خانه می‌رسد اما هرگز به خانه نرسید. تحقیقات از همان موقع شروع شد و تا ۲۲ سال بدون نتیجه ادامه یافت.

سال ۲۰۱۹ جوانی از فلوریدا با کمک گوگل‌ارث مشغول تماشای محله قدیمی زندگی‌ خود و خانواده‌اش بود که پس از زوم کردن تصویر روی دریاچه نزدیک خانه قدیمی‌شان متوجه چیزی شبیه خودرو شد. سپس با کمک یکی از همسایه‌های قدیمی‌شان و پهپادی که داشتند، آن بخش از دریاچه را کاملا وارسی کردند. آنها درون دریاچه که پشت ردیفی از خانه‌ها قرار داشت، خودرویی را غرق شده دیدند.

کشف جنازه مرد ۴۰ ساله با استفاده از گوگل‌ارث

جوان و همسایه قدیمی‌شان با پلیس تماس گرفتند و پس از بررسی معلوم شد اسکلتی که راننده خودرو بوده است در آن وجود دارد.

در آزمایش‌های بعدی پلیس معلوم شد، اسکلت متعلق به ویلیام مولت بوده است. تنها فرضیه پلیس، سقوط خودروی ویلیام مولت به درون دریاچه و مرگ او ناشی از این حادثه بوده است. این پرونده که ۲۲ سال باز بود با کمک گوگل‌ارث بسته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا