کوتاه‌ترین تست هوش جهان

کوتاه‌ترین آزمون هوش که خیلی وقت‌تان را نمی‌گیرد، اما به شما نشان می‌دهد آیا از ۸۰ درصد مردم باهوش‌تر هستید یا خیر.

به گزارش سبک ایده آل، کوتاه‌ترین آزمون هوش که خیلی وقت‌تان را نمی‌گیرد، اما به شما نشان می‌دهد آیا از ۸۰ درصد مردم باهوش‌تر هستید یا خیر.

به گزارش خبرآنلاین، روانشناسی در یکی از تحقیقات خود، ۳۴۲۸ نفر را در آزمونی با سه سوال شرکت داد تا ضریب هوشی آن‌ها را بسنجد. ۲۰ درصد از این داوطلب‌ها توانستند هر سه سوال را درست جواب دهند. بد نیست، شما هم خودتان را بیازمایید:

سوال‌ها

۱. مجموع قیمت یک خفاش و یک توپ، ۱ دلار و ۱۰ سنت است. اگر خفاش ۱ دلار گران‌تر از توپ باشد، قیمت توپ چقدر است؟

۲. اگر ۵ دقیقه طول بکشد تا با استفاده از ۵ دستگاه، ۵ ابزار ساده بسازید، با استفاده از ۱۰۰ دستگاه، چقدر طول می‌کشد تا ۱۰۰ تا ابزار ساده بسازید؟

۳. در دریاچه‌ای گل‌های نیلوفر وجود دارد که هر روز اندازه آن‌ها ۲ برابر می‌شود، اگر ۴۸ روز طول بکشد تا تمام سطح دریاچه با گل‌های نیلوفر پر شوند، چقدر طول می‌کشد تا نیمی از دریاچه پر از گل نیلوفر شود؟

پاسخ‌ها

اگر می‌خواهید بدانید ضریب هوشی‌تان چقدر است، پس پیش از نگاه کردن به پاسخ‌ها، خودتان جواب سوال‌ها را بدهید.

اکنون پاسخ سوال‌ها:

پاسخ سوال۱- توپ ۵ سنت ارزش دارد. اگر خفاش، یک دلار بیشتر ارزش داشته باشد، پس ۱ دلار و ۵ سنت است که جمع هر دو روی هم ۱ دلار و ۱۰ سنت می‌شود.

پاسخ سوال۲- پاسخ ۵ دقیقه است. ۵ تا ماشین در ۵ دقیقه، ۵ وسیله می‌سازند؛ بنابراین ۱۰۰ تا ماشین در ۵ دقیقه، ۱۰۰ تا وسیله می‌سازند.

پاسخ سوال۳- گل‌های نیلوفر هر روز دو برابر می‌شوند و اگر ۴۸ روز طول می‌کشد که کل دریاچه را بپوشانند، پس روز ۴۷‌ام، نیمی از دریاچه پوشیده از گل نیلوفر می‌شود.

منبع: ladbible

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا