کیک خاص و خوشمزه برای میهمانی و تولد

کافی است تا چندتا نکته فنی را از کیک و شیرینی آموزش ببینیم تا دیگر نیاز نداشته باشیم برای داشتن یک کیک یا شیرینی خوش طعم به چندین شیرینی فروشی سر بزنیم.

به گزارش پارسینه پلاس، کیک ردولوت یک کیک با ظاهری هیجان انگیز و خوشمزه است که برای میهمانی و تولد یه گزینه فوق العاده محسوب می شود. این کیک را به این شکل درست کنید.

مواد لازم برای قالب ۱۸ با ارتفاع ۱۰ سانت :
۵ عدد تخم مرغ کوچک
۱۶۰ گرم شکر دانه ریز
۳۰ م ل روغن مایع
۱۶۰ تا ۱۸۰ گرم آرد
۱ ق چ پودرکاکائو
۷ گرم بکینگ پودر
۱/۲ ق چ دارچین (اختیاری)
رنگ قرمز خوراکی
۵ عدد تخم مرغ کوچک
دمای ۱۷۰ درجه به مدت زمان تقریبی ۴۵ تا ۵۰ درجه
تخم مرغ ها و شکر را با دور تند همزن حدود ۷ دقیقه زده تا حسابی حجیم و کشدار بشود. سرعت همزن را کم کرده و روغن را به آن اضافه کنید و ۳۰ ثانیه هم میزنیم سرعت همزن رو به کمترین میزان رسانده و مواد خشک را که ۳ بار الک کردیم کم کم و قاشق قاشق به مواد اضافه میکنیم در آخر رنگ خوراکی را اضافه کرده تا جایی که قرمز زیبایی داشته باشیم، بسته به کیفیت و نوع رنگ میزانش فرق دارد مواد را داخل قالب که کف آن را کاغذ روغنی انداختیم، ریخته و داخل فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۷۰ به مدت تقریبی ۴۵ تا ۵۰ دقیقه گذاشته تا زمانیکه سیخ چوبی تمیز بیرون بیاد موادی از کیک به آن نچسبیده باشد .

اجازه میدهیم از حرارت اولیه بیفتد و سپس از قالب جدا کرده و بر روی توری خنک می کنیم و بعد به ۳ لایه تقسیم میکنیم اگه تجربه تون کمه بهتره مواد را داخل دو قالب ۱۶ سانت درست کنید که در این صورت تایم پخت کمتر میشه و بعد از ۲۵ دقیقه چک کنید پختن کیک داخل یه قالب با ارتفاع زیاد باید با دمای کم باشد چون دمای زیاد باعث می شود وسط کیک فرو بریزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا