گزارش لحظه به لحظه از وداع با داریوش مهرجویی و همسرش+فیلم و عکس

مراسم رسمی بدرقه پیکر داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر راس ساعت۱۰ صبح با اجرای بهرام رادان (بازیگر) برپا شد که از مردم خواست به احترام پیکر این دو هنرمند به پا خیزند.

به گزارش پارسینه پلاس، کمتر از یک ساعت مانده به مراسم تشییع پیکر داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر، جمعی از مردم علاقه‌مند و هنرمندان با حضور در محوطه پهنه رودکی تالار وحدت آماده وداع شدند و ترانه «چرا رفتی؟» همایون شجریان و بخشی از موسیقی فیلم «سنتوری» تا پیش از آغاز مراسم پخش شد.

در این مراسم هنرمندانی چون بهرام رادان، ایرج راد، هانیه توسلی، سیروس الوند، بهمن فرمان‌آرا، احمدرضا درویش، مانی حقیقی، داریوش فرهنگ، مازیار میری، حسن پورشیرازی، جعفر پناهی، همایون اسعدیان، محسن امیریوسفی، محمد رسول‌اف، دانش اقباشاوی، همایون ارشادی، حبیب ایل‌بیگی، محمدعلی نجفی، ابوالحسن داودی، محمدرضا دلپاک، حبیب دهقان‌نسب، مسعود کیمیایی، علی مصفا، غزل شاکری، مسعود کرامتی، رضا درمیشیان، محمد مهدی عسگرپور حضور دارند. همچنین دختر داریوش مهرجویی، مونا مهرجویی نیز در این مراسم حاضر شده است. محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی معاون اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از مسئولین حاضر در این مراسم هستند.

پیش از آغاز رسمی این مراسم دو ترانه «چرا رفتی؟» از همایون شجریان و قسمتی از موسیقی فیلم «سنتوری» پخش شد.

مونا مهرجویی فرزند این کارگردان هم در مراسم حاضر شده است.

مراسم رسمی تشییع داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر ساعت ۱۰ با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد.

مراسم با اجرای بهرام رادان بازیگر همراه است که در ابتدا از حاضران خواست به احترام ورود پیکر این فیلم‌ساز و همسرش به پا خیزند.

مسعود کیمیایی در ابتدا به سخنرانی پرداخت.

سپس فرهاد آییش بازیگر سخنانش را با تسلیت برای قتل داریوش مهرجویی و همسرش آغاز کرد و گفت: استاد علی نصیریان در سفر هستند و پیامی را فرستادند. نصیریان در این پیام صوتی گفت: در بیماری با فکر و خیالت به سر می‌برم. من فرو ریختم و بی خواب شدم. چه کنم؟ از اولین کار خلاقه‌ات در کنارت بودم تا آخرین کار اما الان نیستم. ای مهر فرزانه! این چه روزگاری است؟!

بهمن فرمان آرا هم در سخنانی گفت: داریوش جان قرار نبود این ملاقات اینجا انجام شود. ما کجا زندکی می‌کنیم؟ یکی از بزرگترین هنرمندان این مملکت باید سلاخی شود؟

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: همان طور که مسعود کیمیایی گفت: هیچ چیز نمی‌توانم بگویم. چطور دوربین کار نکرد؟ دل ما شکسته است و هر هفته قرار است اینطور جمع شویم برای یک نفر دیگر که می‌رود؟ با این حال تشکر می‌کنم از اینکه آمدید.

داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر ۲۲ مهر ماه در منزل شخصی‌شان به قتل رسیدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا