گشت و گذار بیتای آوای باران با تیپ بدون حجاب

نیلوفر پارسا بازیگر نقش بیتا در سریال آوای باران بود که با این سریال مشهور شد.

به گزارش پارسینه پلاس، نیلوفر پارسا به همراه همسرش به خارج از کشور سفر کرده که قابی از آن را در ادامه می‌بینید.

نیلوفر پارسا بیتای آوای باران با تیپ راحتی در خارج گشت.

اغراق تاثیرگذاری بازی را بیشتر می‌کند!

نیلوفر پارسا بازیگر نقش بیتا در مجموعه تلویزیونی آوای باران درباره نوع رابطه این شخصیت با والدین خود. درباره میزان واقع گرایانه بودن آن گفت:

به نظر من اگرچه در جامعه‌مان آدم‌هایی شبیه بیتا و پدر و مادر او وجود دارند، اما تعدادشان یا دست کم شدت رفتارشان کمتر از آنان است.

فکر می‌کنم علت این که والدین بیتا چنین رفتاری دارند، به خاطر این باشد که در واقع علت رفتارهای بیتا توجیه شود. و به بیننده بگوییم که رفتارهای بیتا به هر حال متاثر از تربیت خانوادگی اوست و لجبازی‌هایش پیش زمینه‌ای دارد.

وی در همین باره ادامه داد: در واقع آن‌ها به او میدان داده‌اند که این چنین به اصطلاح پایش را از گلیمش بیرون بگذارد.

یکدندگی خاص

و یکدندگی‌های خاص خود را داشته باشد. فکر می‌کنم در شخصیت‌پردازی این شخصیت‌ها کمی اغراق شده است تا تاثیرگذاری پیام‌های داستان بیشتر شود.

به نظر من بیننده دوست دارد کمی سریال را پررنگ‌تر ببیند. من به عنوان یک بیننده اگر بخواهم درباره میزان واقعی بودن رابطه بیتا با والدین خود قضاوت کنم. می‌توانم این را بگویم که در همان ابتدای تیتراژ هم به این قضیه اشاره می‌شود. که ماجراهای داستان برگرفته از واقعیت نیست و به خیال و اندیشه نویسنده مربوط می‌شود.

بنابراین نمی‌توانیم آن را به همه جامعه نسبت دهیم و اگر اغراقی در کار دیده می‌شود قطعا به خاطر این است که به چشم مخاطب بیاید. و عاقبت و فرجام کاراکتری منفی ترسیم شود و پایان قصه این طور نیست که وقاحت و یکدندگی را آموزش دهد.

بلکه حامل پیامی آموزنده خواهد بود و به بیننده می‌گوید که لجبازی فرزند با والدین خود در نهایت به خود او ضربه می‌زند.

دشواری نقش

این بازیگر که اولین تجربه بازی خود را پشت سر می‌گذارد، با اشاره به فاصله بیتا از کاراکتر اصلی خودش. و دشواری ایفای آن در گفت و گو با روابط عمومی شبکه سه گفت:

شخصیت بیتا از ویژگی‌های خودم فاصله زیادی داشت. و بنابراین گاهی فشار روحی و بار روانی منفی کلماتی که از سوی این نقش ادا می‌شد را بر خودم حس می‌کردم و خسته می‌شدم.

اما این تجربه اول بازیگری من بود و کاملا بر اساس هدایت‌های کارگردان و راهنمایی‌های نویسندگان پیش می‌رفتم. ایشان به عنوان رهبر گروه مانند پدری سرشار از آرامش رفتار می‌کردند.

همچنین بقیه عوامل از جمله آقای افسری مدیر تصویربرداری پروژه در قاب‌بندی‌ها حساسیت زیادی برای ما به خرج می‌دادند.

خانم جواهرچی با طراحی لباس برای بیتا باعث شدند ویژگی‌های او پررنگ‌تر به نظر برسد. آقای فرح مرزی هم که در ابتدا گریم این شخصی را بر چهره من پیاده کردند من کمی ناراحت بودم.

اما ایشان برایم تحلیل کردند و علت این انتخاب را گفتند که بیتا باید مغرور و یکدنده به نظر برسد. و من بعدها درک کردم که همه این عوامل دست به دست هم داد تا بیتا همانطور که باید خلق شود و به چشم مخاطبان بیاید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا