گوشی های گران قیمت بازار را مردم این استان ها می خرند + عکس

کاربران این پنج استان درمیان تمام شهرهایی که در سال 1401 برای خرید به فروشگاههای اینترنتی مراجعه کرده‌اند بیشتر از سایر شهرها به گوشی‌های موبایل پرچم‌دار و میان رده علاقمند بوده‌اند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از عصر ایران، اصفهان، اهواز، شیراز، کرج و اردبیل پنج شهری هستند که در سال ۱۴۰۱ گران‌ترین موبایل‌های موجود را خریداری کرده‌اند.

کاربران این پنج شهر درمیان تمام شهرهایی که در سال ۱۴۰۱ برای خرید به فروشگاههای اینترنتی مراجعه کرده‌اند بیشتر از سایر شهرها به گوشی‌های موبایل پرچم‌دار و میان رده علاقمند بوده‌اند.بر اساس این گزارش متوسط قیمت گوشی‌های موبایلی که مردم تهران در زمستان ۱۴۰۱ خریداری کرده‌اند حدود ۹ میلیون تومان بوده است. این در حالی است که شهرهای اصفهان، اهواز، شیراز، کرج و اردبیل به ترتیب موبایل‌های گران‌تری با متوسط قیمت ۱۱ میلیون تومان را خریداری کرده‌اند.

طبق این گزارش کاربران موبایل آیفون به‌عنوان یکی از گران‌ترین گوشی‌های موجود در بازار بیش‌تر در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج خریداری شده است.

طبق آخرین آمارهایی که GSMA Intelligence در سال ۲۰۲۳ اعلام کرده است، ۱۲۶.۹ میلیون گوشی موبایل در ایران فعال است. این عدد نسبت به سال گذشته سه میلیون عدد(حدود ۲.۵ درصد) افزایش داشته است. از سال ۲۰۱۸ تا به حال میزان گوشی‌های هوشمند به شدت در ایران افزایش یافته و گوشی‌‌های دکمه‌ای یا فیچر کاهش یافته‌اند. سهم فروش گوشی‌های دکمه‌ای به هوشمند نیز در این فروشگاه تقریبا ۱۹ به ۸۱ است.اما نکته جالبی که در آمارها منتشر شده و قابل توجه است، فروش بالای گوشی‌های فیچر در برخی از شهرهای ایران است. طبق این گزارش ۱۱ درصد از گوشی‌های تهران، ۵۰درصد از گوشی‌های زاهدان، ۵۴درصد از گوشی‌های سردشت، ۴۵درصد از گوشی‌های سراوان، ۴۵ درصد از گوشی‌های جاسک، ۳۰درصد از گوشی‌های ملایر ، ۳۹درصد از گوشی‌های چابهار و ۵۸درصد ازگوشی‌های قشم که از طریق فروشگاه های تخصصی سفارش داده شده‌اند جزو گوشی‌های فیچر یا دکمه‌ای هستند. محبوب ترین گوشی فیچر، گوشی نوکیا مدل ۱۰۵ و ۱۰۶ است که به یکی از اقتصادی‌ترین گوشی‌های بازار هم معروف است.طبق این گزارش آیفون ۱۳نیز به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین گوشی‌ هوشمند در بازار ایران بیشتر توسط کاربرانی از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج، اهواز، و یزد خریداری شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا