یک لقب جنجالی و خبرساز برای دختر نوجوان کیم جونگ اون

رسانه دولتی کره‌شمالی در گزارشی از بازدید کیم جونگ اون و دختر نوجوانش از یک گلخانه‌ خبر داد و این خانم به‌عنوان «هدایتگر بزرگ» توصیف شد؛ اصطلاحی که معمولا برای رهبران ارشد این کشور محفوظ است.

به گزارش پارسینه پلاس، رسانه کره‌شمالی برای نخستین بار از لقب رهبران این کشور برای دختر «کیم جونگ اون» رهبری کره‌شمالی استفاده کرد که نشان‌دهنده تقویت جایگاه دختر کیم به عنوان گزینه جانشینی است.

رسانه دولتی کره‌شمالی در گزارشی از بازدید کیم جونگ اون و دختر نوجوانش از یک گلخانه خبر داد و این خانم به‌عنوان «هدایتگر بزرگ» توصیف شد؛ اصطلاحی که معمولا برای رهبران ارشد این کشور محفوظ است.

به نوشته روزنامه تلگراف، در این گزارش آمده است: «هدایتگر بزرگ، به همراه اعضای حزب، دولت و ارتش و پدرش به این مزرعه رفتند.»

طبق گفته رئیس دانشگاه مطالعات کره‌شمالی در سئول، این نخستین بار است که رسانه دولتی کره‌شمالی از چنین لقبی برای توصیف «کیم جو آئه»، دختر نوجوان رهبر کره‌شمالی استفاده می‌کند.

مدیر مرکز استراتژی شبه‌جزیره کره در موسسه سجونگ گفت: واژه «هیانگدو» یا همان هدایتگر به صورت معمول برای رهبران و سران ارشد یا جانشین‌های رهبری کره‌شمالی به کار برده می‌شود. چنین توصیفی نشان می‌دهد که این دختر، جانشین بعدی رهبر کره‌شمالی است.

کیم جونگ اون، نوه کیم ایل سونگ، موسس کره‌شمالی و سومین نسل از خانواده کیم در این کشور است. او در سال ۲۰۰۹ با «ری سول جو» ازدواج کرد.

جو آئه در ۲۰۲۲ توسط رسانه کره‌شمالی به جهان معرفی شد، زمانی که به همراه پدرش در مراسم پرتاب یک موشک بالستیک بین قاره‌ای حضور یافت.

او از آن زمان در بسیاری از رویداد‌های رسمی از جمله مانور‌های نظامی، بازدید از کارخانه‌های تولید سلاح و همچنین رژه‌های نظامی در کنار پدرش حضور داشته است.

پیش از ۲۰۲۲، تنها تایید وجود او از سوی دنیس رادمن، ستاره سابق بسکتبال ایالات متحده بود که در سال ۲۰۱۳ به کره‌شمالی سفر کرد و گفت با دختری به نام جو آئه که فرزند کیم جونگ اون است، ملاقات داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا