یک گوریل فرزند انسان نما به دنیا آورد! + عکس

گوریل معروف باغ وحش بریستول انگلستان، ‌پس از ۲۰ سال، دومین فرزندش را به دنیا آورد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از خبرآنلاین، «سالومه» که نام این گوریل است، پس از به دنیا آوردن فرزندش، رفتاری را در پیش گرفته که به زعم مسوولان و پزشکان این باغ وحش، تنها می‌تواند از یک پرستار حرفه‌ای سر بزند. رفتار این مادر و فرزند، رفتاری است که فقط در انسان‌ها دیده شده.

دنیای عجیب و غریب حیوانات، مثل راه رفتن در جاده‌ای مه‌آلود است. نمی‌توان در مورد اشیایی که در مه دیده می‌شوند، اظهارنظری قطعی کرد. چنین فرضیه‌ای درباره حیوانات هم صادق است. این مطلب بازخوانی خبر و اتفاقی عجیبی است که سال ۱۳۸۵ در همشهری سرنخ منتشر شد.

این بار، اما اتفاق جدیدی که در باغ وحش «بریستول» انگلستان روی داده، باعث تحیر مسوولان این باغ وحش شده است.

روزنامه انگلیسی گاردین، درباره این رویداد می‌نویسد: «گوریل معروف این باغ وحش، پس از ۲۰ سال، دومین فرزندش را به دنیا آورد. «سالومه» که نام این گوریل است.

کودک این گوریل، پس از به دنیا آمدن، مانند نوزاد انسان به سراغ سینه مادرش رفت تا شیر بخورد، اما این رفتار برای سالومه کاملا غیرعادی بود. حالا این سالومه است که باید با غریزه‌اش به این فرزند انسان‌نما بگوید او فرزند یک گوریل است. سالومه هنوز نتوانسته با این فرزند عجیب و غریب، رابطه‌ای عاطفی برقرار کند.

دکتر برایان کارول، قائم مقام مدیر این باغ وحش درباره سالومه و فرزندش می‌گوید: «رفتار عجیب این بچه گوریل، آن قدر غیرقابل باور است که مثلا بگویید این بچه گوریل معتاد شده. اعتیاد یک جانور نمی‌تواند قابل درک باشد، اما باید به این نکته اعتراف کنیم که رفتار بچه گوریل رفتاری عادی نیست.»

گوریل باغ وحش بریستول و بچه انسان نما

«ردروب» رییس این باغ وحش به همراه چند نفر از مسوولان و استادان دانشگاه بریستول، سرگرم بررسی رفتار‌های این گوریل هستند.

«ردروب»، در گفتگو با سی‌ان‌ان می‌گوید: «رفتارشناسی جانوران، پیچیده‌تر از آن است که بشود طی یکی دو ماه درباره‌اش حرف زد. سالومه نخستین بچه‌اش را در ۱۰ سالگی به دنیا آورد، اما نتوانست از آن مراقبت کند و بچه‌اش مرد. حالا بیم آن را دارد که نکند این بچه نیز بمیرد و او تنها بماند؛ بنابراین رفتارش به گونه‌ای است که مانند یک پرستار دلسوز، می‌خواهد از مرگ فرزندش جلوگیری کند.»

مسوولان این باغ وحش، از تعدادی گوریل‌شناس سرشناس در جهان دعوت کردند که با آنالیز رفتار سالومه، پی به راز و رمز رفتار او و فرزندش ببرند. سالومه حاضر نیست لحظه‌ای از فرزندش جدا شود و این مساله سبب شده، مسوولان نتوانند به بچه گوریل نزدیک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا