۱۱ ترفند ساده برای زیباتر کردن دکوراسیون خانه

چیدن کوسن روی مبل به دکوراسیون خانه عمق می‌بخشد و بر زیبایی بصری فضا می‌افزاید. در این مطلب ۱۱ ایده برای چیدمان کوسن روی مبل را می‌بینید و نکات ساده در این باره را می‌خوانید. اگر اتاق نشیمن خود را رنگ‌آمیزی و فرش زیبایی هم روی زمین پهن کرده‌اید، حتی دیوار‌ها را هم تزئین کرده‌اید، اما مبلمانتان هنوز برهنه است، دکوراسیون شما را به هم می‌ریزد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از فرارو،  چیدن کوسن روی مبل به دکوراسیون خانه عمق می‌بخشد و بر زیبایی بصری فضا می‌افزاید. در این مطلب ۱۱ ایده برای چیدمان کوسن روی مبل را می‌بینید و نکات ساده در این باره را می‌خوانید.
اگر اتاق نشیمن خود را رنگ‌آمیزی و فرش زیبایی هم روی زمین پهن کرده‌اید، حتی دیوار‌ها را هم تزئین کرده‌اید، اما مبلمانتان هنوز برهنه است، دکوراسیون شما را به هم می‌ریزد. مخلوط کردن و تطبیق کوسن‌هایی برای تزیین مبل می‌تواند به زیبایی دکوراسیون شما کمک کند.

۱. رنگ کوسن را هماهنگ با اتاق‌تان انتخاب کنید

۳ رنگ متناسب با اتاق خود را انتخاب کنید تا برای انتخاب رنگ کوسن از آن‌ها استفاده کنید. این ۳ رنگ باید تقریبا به هم بیایند و در دکور اتاق شما هم استفاده شده باشد. برای انتخاب بهتر است از رنگ دیوار، طرح‌های روی فرش و جزئیات آثار هنری آویزان شده روی دیوار‌ها الهام بگیرید.

اگر حال و هوای خنثی دارید، کرم، بژ و رنگ‌هایی مانند آبی، سبز یا نارنجی را انتخاب کنید تا با سلیقه و تمیز به نظر برسد.

بعضی رنگ‌ها نیز مانند زرد خردلی، بنفش بادمجانی و سبز زمردی بسیار مجلل هستند.

اگر اتاق شما ظاهری آرام و مطبوع دارد، رنگ‌هایی مانند آبی سرمه‌ای، سبز و صورتی را انتخاب کنید.

۲. از کوسن‌هایی با طرح‌های انتزاعی استفاده کنید

با ترکیب الگو‌های هندسی بر زیبایی بصری بیفزایید. ترکیب خطوط هندسی با خطوط منحنی و انتزاعی زیبایی چیدمان کوسن شما را متعادل می‌کند. می‌توانید یک کوسن طرحدار متفاوت انتخاب کنید و آن را با یک کوسن ساده و تک‌رنگ ترکیب کنید.

به طور کلی، طرح‌های راه‌راه، دایره‌ای یا حتی گل‌دار و اشکال انتزاعی را می‌توانید کنار هم ترکیب کنید.

۳. طرح کوسن‌ها مکمل یکدیگر باشند

کوسن‌های خود را با مخلوط کردن چاپ‌های بزرگ، متوسط و کوچک ترکیب کنید. این مهم است که ترکیب الگو‌های شما مکمل یکدیگر باشند و به هم بیایند. کوسنی را که بیشترین هماهنگی را با رنگ دکوراسیون شما دارد با چاپ یا طرح بزرگ‌تری انتخاب کنید. سپس در کنار آن کوسن با طرح کوچک‌تر استفاده کنید.

به عنوان مثال، یک کوسن با چاپ هندسی بزرگ و پررنگ انتخاب کنید. سپس، یک چاپ گلدار متوسط در ۲ رنگ انتخاب کنید.

11 ترفند ساده که خانه شما را زیبا می کند

۴. اندازه کوسن‌ها را متفاوت در نظر بگیرید

با کوسن‌های بزرگ، متوسط و کوچک، مبل خود را جذاب‌تر کنید. با یک کوسن بزرگ‌تر که متناسب با کاناپه شما باشد شروع کنید. آن را در لبه مبل قرار دهید و یک کوسن دیگر را انتخاب کنید که کمی کوچک‌تر باشد تا روی آن قرار بگیرد. اگر کاناپه بزرگ‌تری دارید، ۱ یا ۲ کوسن کوچک تزئینی را در کنار کوسن متوسط قرار دهید. با این کار ظاهری زیبا روی مبل ایجاد می‌کنید.

۵. همه کوسن‌ها را با یک شکل هندسی در نظر نگیرید

با کوسن‌ها یا همان کوسن‌های مربع، مستطیل و گرد به مبل خود بعد بدهید. از اشکالی استفاده کنید که با زیبایی شناسی خانه شما مطابقت دارند. دو کوسن مربع بزرگ و یک کوسن مستطیلی کوچک‌تر ظاهری متقارن می‌دهد. یا کوسن مستطیلی را با یک کوسن استوانه‌ای کوچک ترکیب کنید.

۶. از جنس‌های مختلف در انتخاب کوسن‌ها استفاده کنید

ترکیب کوسن‌های کرکی، مخملی و نخی، ضریب راحتی را بالا می‌برد. علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، کوسن‌های بافت متفاوت، عمق بیشتر و راحت‌تری به مبلمان می‌دهند. با پارچه‌هایی که حس و حال خوبی به شما می‌دهند بازی کنید. اگر به دنبال یک مبل شیک هستید، از کوسن‌های کرکی هم استفاده کنید.

۷. برای سادگی متقارن بچینید

مبل خود را با کوسن‌های مناسب در دو طرف متقارن کنید. با وجود تمام رنگ‌ها، الگوها، اندازه‌ها و بافت‌های مختلف، کمی تقارن را به مبل خود اضافه کنید. از یکی از کوسن‌های مورد علاقه خود به صورت دوتایی بخرید و آن‌ها را در انتهای مخالف مبل خود قرار دهید. این حالت ظاهر مبل شما را متعادل می‌کند.

۸. گاهی مدرن و نامتقارن بچینید

برای ظاهری مدرن‌تر، کوسن‌ها را ۳ تایی و حتی ۵تایی روی مبل بچینید. اگر به دنبال یک فضای هنری و معاصر با جذابیت بصری هستید، مبل خود را نامتقارن بچینید. کوسن‌های خود را ۳تایی به یک طرف روی هم قرار دهید، محل قرارگیری را با اشکال، الگو‌ها و بافت‌های مختلف نیز ترکیب کنید.

۹. برای چیدمان سنتی متقارن بچینید

برای ظاهری سنتی‌تر، چیدمان کوسن‌های خود را متقارن کنید. اگر سبک کلاسیک و ساده را ترجیح می‌دهید، کوسن را ۲ تایی و ۴ تایی بچینید. یعنی ۲ کوسن بزرگ را در دو طرف مبل خود قرار دهید و با قرار دادن ۲ کوسن کوچک‌تر روی آن‌ها یک ترکیب ساده بزنید. قرار دادن کوسن‌های زوج به طور کلی فضا را ساده‌تر می‌کند.

همچنین با اندازه، شکل، الگو و بافت کوسن خود نیز بازی کنید. ۲ کوسن راه راه بزرگ را در دو طرف کاناپه قرار دهید، یکی را با یک کوسن مخملی دایره‌ای و دیگری را با یک کوسن مستطیلی منگوله‌دار با طرحی ظریف جفت کنید.

۱۰. کوسن‌ها را از پر یا فوم پر کنید

پر کردن کوسن با پر یا فوم مصنوعی می‌تواند ظاهر کوسن‌ها را تغییر دهد. ترکیبی از کوسن‌های پردار و کوسن‌های فومی محکم که شکل خود را حفظ می‌کنند، به ایجاد تعادل و انسجام کمک می‌کند. کوسن‌های پردار به مبل شما حالتی دنج و راحت می‌دهند، در حالی که کوسن‌های فومی ساختار و ابعاد را اضافه می‌کنند.

۱۱. در چیدمان قانون خاصی وجود ندارد

به طور کلی کوسن‌های خود را بر اساس آنچه به شما حس خوب می‌دهد، با هم ترکیب کنید و مطابقت دهید. در مورد تزئین مبل با کوسن هیچ قانون خاص و دقیقی وجود ندارد. برای همین نکات بالا دستورالعمل‌های کلی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا