۱۲ برابر جمعیت گناوه گردشگر وارد این شهر شد

فرماندار گناوه با اشاره به ورود یک میلیون و ۲۰۰ نفر مسافر نوروزی به این شهرستان گفت: تاکنون ۱۲ برابر جمعیت، مسافر و گردشگر وارد گناوه شده است.

به گزارش پارسینه پلاس، محمد تقی صفری صبح امروز در نشست ستاد بحران شهرستان گناوه اظهار داشت: ما همیشه دغدغه نوروز را داریم چون جمعیت وارد شده به شهرستان بیشتر از ظرفیت عادی است.

وی گفت: در این راستا کمیته‌های تخصصی برای رسیدگی به بخش‌های مختلف تشکیل شد و در زمینه تامین مواد غذایی، ساماندهی بازار و سواحل و برنامه‌های فرهنگی متناسب با ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی شده است.

فرماندار گناوه از ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرستان گناوه برای خدمات‌رسانی به گردشگران خبر داد و بیان کرد: در این راستا ضمن فراهم کردن زیرساخت‌های اقامتی، ۶۳۰ سرویس چشمه بهداشتی ایجاد شد و محل‌های لازم برای اسکان مسافران در زمان بحرانی و بارش باران تعیین و تجهیز شد و به تمامی ادارات ابلاغ شده است که تمامی امکانات و سالن‌های خود را رایگان در اختیار مسافران قرار دهند. صفری با بیان اینکه هیچ نگرانی در تامین مواد غذایی مورد نیاز گردشگران و مردم گناوه وجود ندارد گفت: گروه‌های مختلف خدمات‌رسان به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

فرماندار گناوه با بیان اینکه بیشترین مسافر در خط ساحلی گناوه مستقر هستند اضافه کرد: این حجم مسافر به روستاهای اطراف گناوه برای اسکان و اقامت هدایت شده است. وی خاطر نشان کرد: طبق آمار از سامانه اسکان فرهنگیان ، گناوه بیش از ۱۴۰۰ خانواده معادل ۹۰۰۰ نفر را فقط در مدارس جا داده است و علاوه بر آن ۵ سالن ورزشی ، دانشگاها ، مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس ، مساجد و حسینیه ها میزبان مسافران عزیز هستند.

فرماندار با بیان اینکه خیابان های منتهی به میدان امام (ره) مدیریت خواهند شدگفت : پرسنل شهرداری ، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی مکلف شده اند تا شرایطی را فرهم کنند که تردد برای مسافرین نوروزی هموار شود. صفری افزود : ترافیک ایجاد شده در مسیرهای ورودی شهر حاکی از آن است مسافرین نوروزی به محض ورود به شهر قصد دارند اول وارد بازار شوند و این باعث میشود که ترافیک شدیدی بوجود آید و من از همه آنها درخواست میکنم ابتدا محلی را برای اسکان خود مشخص کنند بعد در ساعت های مشخص شده و با حداقل وسیله نقلیه به سمت بازار حرکت کنند.

وی اظهار داشت : با اعلام وضعیت بارندگی و باد شدید مسافران نوروزی از نزدیک شدن به دریا و ساحل بشدت خودداری کنند. فرماندار گناوه در پایان از همه همشهریان عزیز خواست ضمن حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و رعایت عفاف و حجاب از ورود به مسیرهای منتهی به بازار و ساحل خودداری کنند تا مسافرین نوروزی راحت تر به این مسیرها تردد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا