۳ خطر بزرگ پوشیدن این لباس‌ها که نمی‌دانستید

اگر مرتبا از لباس های کثیف باشگاه استفاده می‌کنید ممکن است دچار آکنه در ناحیه گردن، بازو ها، پشت و کشاله ران خود شوید. زنان با پوشیدن شلوار‌های چسبان احساس راحتی می‌کنند، اما پوشیدن همان شلوار در صورتی که عرق کرده باشید روز به روز باعث ایجاد آکنه پوستی ناخواسته می‌شود.

به گزارش سبک ایده آل، برترین‌ها نوشت: پوشیدن لباس کثیف و شسته نشده به مدت چند روز یا چند هفته می‌تواند برای سلامتی مضر باشد بخصوص اگر این لباس ها، لباس‌هایی باشند که مستقیما با بدن شما ارتباط دارند مثل لباس زیر یا لباس ورزشی.

۱- ممکن است به عفونت ادراری مبتلا شوید

همانطور که به لباس روی خود اهمیت می‌دهید، نباید از لباس زیر نیز غافل نشوید. فرقی ندارد خانم باشید یا آقا، در هر صورت باید لباس زیر خود را پس از شستن پشت و رو آویزان کنید تا میکروب‌ها از بین بروند در غیر این صورت از عفونت ادراری رنج خواهید برد.

اگرچه زنان بیش از مردان در معرض ابتلا به عفونت ادراری قرار دارند، اما در مردان نیز چنین مشکلی رخ خواهد داد. تا زمانی که عفونت برطرف نشود ممکن است احساس قرمزی، خارش و درد در آن ناحیه داشته باشید.

به طور کلی، بهداشت نامناسب می‌تواند منجر به عفونت ادراری شود بنابراین ایجاد چند تغییر در سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به این عفونت دردناک بسیار مهم است.

جدا از تعویض روزانه لباس‌ها پس از تعریق درباشگاه و …، به یاد داشته باشید که بدن خود را قبل و بعد از تمرین آبرسانی کنید و همچنین برای کاهش وقوع عفونت‌های باکتریایی باید پروتئین‌های بدون چربی بیشتری به جای کربوهیدرات مصرف کنید.

۲- دچار جوش و اکنه خواهید شد

اگر مرتبا از لباس‌های کثیف باشگاه استفاده می‌کنید ممکن است دچار آکنه در ناحیه گردن، بازو ها، پشت و کشاله ران خود شوید. زنان با پوشیدن شلوار‌های چسبان احساس راحتی می‌کنند، اما پوشیدن همان شلوار در صورتی که عرق کرده باشید روز به روز باعث ایجاد آکنه پوستی ناخواسته می‌شود.

بسته به حساس بودن پوست شما، کمبود جریان هوا در لباس‌های تنگ، وجود میکروب‌ها و باکتری‌های ساکن، تجمع عرق و چربی می‌تواند باعث برجستگی‌های کوچک، جوش و حتی آکنه کیستیک شود.

۳- ممکن است به عفونت مخمر (قارچی) مبتلا شوید

پوشیدن مکرر لباس‌های تمرینی و کثیف مرطوب، زمینه رشد میکروب‌ها را فراهم می‌کند. از آن جا که باکتری‌ها روی لباس تا زمان شستشو رشد می‌کنند، می‌توانند زنان را دچار عفونت‌های مخری کنند.

عفونت مخمر واژینال که به نام کاندیدیازیس هم شناخته می‌شود، هنگامی که تعادل باکتری‌ها و مخمر‌ها به هم می‌خورد به سلول‌های مخمر اجازه تکثیر می‌دهد که خود باعث خارش شدید، تورم و تحریک پوست می‌شود. به منظور پیشگیری از هر گونه ناراحتی ناشی از عفونت مخمر حتما از لباس‌های نخی برای تمرین استفاده کنید، زیرا گردش هوا در آن بیشتر است.

لباس‌های باشگاه از مواد مصنوعی تولید شده اند به همین دلیل بدترین باکتری‌ها را در خود نگه می‌دارند و به آن‌ها امکان تکثیر سریع را می‌دهند. از طرف دیگر، لباس‌های نخی هم باکتری‌ها را حفظ می‌کند، اما برای پوشیدن بی ضرر هستند. با این حال، دلیل نمی‌شود همان لباس نخی را هم بار‌ها و بار‌ها بپوشید.

به یاد داشته باشید که لباس اضافی همراه خود به سالن ورزشی ببرید و در هر تمرین لباس جداگانه‌ای بر تن کنید، همچنین در صورت امکان دوش بگیرید، زیرا به شما در کاهش خطر عفونت کمک بسزایی خواهد کرد.

اگرچه لازم نیست زیاده روی کنید و هرروز لباس هایتان را بشویید بلکه بهتر است بعد از یک روز طولانی و تعریق زیاد، اقدام به شستن آن‌ها کنید. وجود کمی چربی و عرق به کسی آسیب نمی‌رساند، اما مسئله اصلی این است باکتری‌هایی که ممکن است با پوست تماس داشته باشند را هر چه سریع‌تر از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا