۵ بازیگری که برای نقش «جان اسنو» در سریال «بازی تاج و تخت» تست داده بودند

بازی تاج و تخت (Games of Thrones) در زمان پخش گریزناپذیر بود. حتی با آنکه آخرین قسمت این مجموعه در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، اما هنوز سریال محبوب بسیاری از بینندگان است. بازی تاج و تخت ما را با شخصیت‌های محبوبی آشنا کرد که درد و فقدان‌هایی را از سر گذراندند و ما را با خود به سفری پر پیچ و خم در هفت اقلیم وستروس و افسانه‌هایش بردند.

به گزارش سبک ایده آل «جان اسنو» با بازی کیت هرینگتون یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال Games of Thrones بود؛ آنقدر محبوب که تصور کردن بازیگر دیگری در این نقش بسیار دشوار است. با این حال مثل تمام نقش‌های نمادین فیلم و سریال‌ها این احتمال وجود داشت که به جای هرینگتون بازیگر دیگری برای نقش جان اسنو انتخاب شود.

بازی تاج و تخت (Games of Thrones) در زمان پخش گریزناپذیر بود. حتی با آنکه آخرین قسمت این مجموعه در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، اما هنوز سریال محبوب بسیاری از بینندگان است. بازی تاج و تخت ما را با شخصیت‌های محبوبی آشنا کرد که درد و فقدان‌هایی را از سر گذراندند و ما را با خود به سفری پر پیچ و خم در هفت اقلیم وستروس و افسانه‌هایش بردند.‌

«جان اسنو» با بازی کیت هرینگتون یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال Games of Thrones بود؛ آنقدر محبوب که تصور کردن بازیگر دیگری در این نقش بسیار دشوار است. با این حال مثل تمام نقش‌های نمادین فیلم و سریال‌ها این احتمال وجود داشت که به جای هرینگتون بازیگر دیگری برای نقش جان اسنو انتخاب شود. در ادامه به ۵ نفر از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۵. الفی آلن

الفی آلن با بازی در نقش «گریجوی» به یکی از اعضای اصلی سریال تبدیل شد. او این شخصیت را در تمام طول هشت فصل به تصویر کشید و در نهایت نامزد دریافت جایزه نقش مکمل جایزه امی شد.

با این حال ممکن است بسیاری ندانند که آلن برای نقش جان اسنو نیز تست بازیگری داده بود. تهیه کنندگان سریال بعد از افشای این موضوع گفتند از تست او لذت بردند، اما نقش متفاوتی را برایش متصور شدند و به این ترتیب او توانست جایگاه خود را به عنوان «تئون» در سریال تضمین کند.

۴. نیکلاس هولت

نیکلاس هولت بازیگر بااستعداد انگلیسی اخیرا درباره فرصت‌های از دست رفته حرفه‌ای خود نظیر نقش آفرینی در بتمن، تاپ گان: ماوریک و همچنین کنار گذاشته‌شدن از فیلم ماموریت غیرممکن سخن گفت.

علاوه بر این هولت فاش کرد که حین فیلمبرداری فیلم نبرد تایتان‌ها در سال ۲۰۰۹ برای بازی در نقش جان اسنو تست بازیگری داده بود. او حدس می‌زند که اکستنشن مو و برنزه‌کننده‌ای که استفاده کرده بود ممکن است در فرآیند انتخاب او برای این نقشِ مهم علیهش کار کرده باشند. او گفت: «یادم هست که با خودم گفتم احتمالا این چیزی نیست که آن‌ها به دنبالش هستند و بدیهی است که این‌طور نبود.» با این وجود هولت همچنان از تماشای بازی تاج و تخت لذت می‌برد.

۳. ایوان رئون

ایوان رئون با بازی در نقش «رمزی بولتون» در Games of Thrones به شهرت رسید. او خیلی زود به یکی از منفورترین شخصیت‌های تلویزیونی تبدیل شد و تئون و دیگر شخصیت‌های محبوب مانند سانسا استارک را عذاب می‌داد. بازی رئون بی‌عیب و نقص بود و او ماهیت سادیستی نقش خود را به خوبی تجسم بخشید.

او در مصاحبه‌ای فاش کرد که در ابتدا برای نقش جان اسنو تست داده بود و با علم بر اینکه او چگونه رمزی را بازی کرده است، تصور اینکه او نقش پادشاه قهرمان در شمال را بازی کند، برایمان سخت است. سازندگان سریال تحت تاثیر تست بازیگری او قرار گرفتند و زمانی که نقش رمزی مطرح شد، او را در ذهن نگه داشتند. رئون در مصاحبه خود گفت: «فکر می‌کنم انتخاب درستی کردند؛ اگر نقش جان اسنو را بازی می‌کردم، بسیار متفاوت می‌شد.»

۲. سم کلفلین

سم کلفلین بازیگری تحسین شده است که با بازی در بازی‌های گرسنگی به محبوبیت زیادی دست یافت. کلفلین در طول این فرنچایز در چندین فیلم ظاهر شد و شهرت خود را در مقیاس جهانی افزایش داد. او در فیلم من پیش از تو در کنار امیلیا کلارک ستاره بازی تاج و تخت ظاهر شد.

کلفلین در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه با اینسایدر گفت: «از طرف همه بازیگران بریتانیایی می‌گویم: همه ما برای بازی تاج و تخت تست دادیم.» او خود یکی از این افراد بود که در طول فرآیند انتخاب بازیگر برای نقش جان اسنو تست بازیگری داد. با این حال او در نهایت فرصت بازی در این شخصیت نمادین را از دست داد.

۱. جو دمپسی

جو دمپسی با بازی در نقش «گندری» در بازی تاج و تخت شناخته می‌شود؛ حرامزاده رابرت باراتئون که در نهایت ارتباط عمیقی با آریا استارک برقرار می‌کند. او به سرعت به یکی از شخصیت‌های محبوب سریال برای طرفداران تبدیل شد.

دمپسی بعدا درمورد فرآیند انتخاب بازیگران این مجموعه گفت که پیش از آنکه نقش گندری را به دست آورد برای چندین نقش تست داد که یکی از آن‌ها «جان اسنو» بود.

منبع: روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا