۵ روش آسان و خانگی برای کوچک کردن بینی

بسیاری از افراد از داشتن بینی بزرگ خود رنج می‌برند و به فکر جراحی بینی هستند؛ اما گاهی با انجام چند ترفند ساده می‌توان از جراحی‌های غیر ضروری و پرداخت هزینه‌های زیاد جلوگیری کرد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از مجله دلتا، برای کوچک کردن بینی چندین روش وجود دارد اما همه آن‌ها به‌صورت غیرجراحی و با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی صورت می‌گیرند. در ادامه پنج روش آسان و غیر جراحی برای کوچک کردن بینی را معرفی می‌کنیم

کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی با استفاده از آرایش: با استفاده از روش‌های آرایشی، می‌توانید بینی خود را کوچک‌تر نمایید. برای مثال، با استفاده از کانسیلر، رنگ پوست صورت خود را با رنگ بینی هماهنگ و آن را مخفی کنید.

کوچک کردن بینی با استفاده از شمع: این روش از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین روش‌هایی است که برای کوچک کردن بینی استفاده می‌شود. با داغ‌کردن شمع و قراردادن آن درون بینی، می‌توانید بینی خود را کوچک کنید.

کوچک کردن بینی با ماساژ بینی: با انجام ماساژ بینی می‌توانید مایعات موجود در بینی را از بین ببرید و از تورم آن جلوگیری کنید. برای این کار می‌توانید از روغن‌های طبیعی مانند روغن‌زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید.

انجام تمرینات: با انجام تمرینات مربوط به بینی می‌توانید عضلات آن را تقویت کرده و آن را کوچک‌تر نمایید. برای این کار می‌توانید از تمریناتی مانند تمرین نفس‌کشیدن عمیق و گردش‌های دورانی با بینی استفاده کنید:

استفاده از سیستم‌های انحرافی بینی: این روش‌ها با کمک سیستم‌های انحرافی بینی انجام می‌شوند که به راحتی می‌توان آن‌ها را درون بینی قرار داد. با استفاده از این سیستم‌ها، بینی به شکل دلخواه خودتان قابل تنظیم است و می‌توانید در مورد نحوه استفاده آن از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

در هر صورت، مهم است قبل از استفاده از هر یک از این روش‌ها، با پزشک خود مشورت کنید. به علاوه، هیچ‌کدام از این روش‌ها نمی‌توانند بینی را به شکل دائمی تغییر دهند و تنها به مدت محدودی اثر خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا