۵ روش ساده برای تزئین پایدارتر خانه

اگر یک قطعه مبلمان هنوز به هدف خود عمل می‌کند و کارکرد مناسب اش را دارد پیش از این آن را دور بیاندازید و آن را با یک خرید جدید جایگزین کنید فکر کنید که آیا می‌توانید آن را تعمیر کنید، آن را دوباره رنگ کنید یا روکش آن را عوض کنید یا خیر.

اطلاعات زیادی در مورد روش‌هایی وجود دارد که می‌توان در عرصه معماری و طراحی برای ایجاد آینده‌ای پایدارتر مورد استفاده قرار داد. دیدن همه چیز دلگرم کننده و شگفت انگیز است، اما وقتی صحبت از نحوه زندگی روزمره ما در خانه می‌شود پیچیده‌تر می‌شود، زیرا ممکن است تاثیر فوری تلاش‌های خود را نبینیم. همچنین ممکن است با این فکر که تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم پروژه‌های بزرگ‌تری هستند که تعهدات مالی قابل توجهی مانند نصب پنل‌های خورشیدی یا دردسر بازسازی با استفاده از مصالح ساختمانی پایدار را شامل می‌شوند دلسرد شویم. با این وجود، حتی زمانی که خانه‌ای را از ابتدا نمی‌سازید یا بودجه زیادی ندارید کار‌هایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا بتوانید دکوراسیون داخلی خود را پایدارتر کنید.

به گزارش فرارو به نقل از یاهونیوز، در ادامه به ۵ مرحله آسان اشاره خواهیم کرد که می‌توانید از طریق آن همین امروز آغاز کنید تا خانه تان را پایدارتر سازید:

۱-طرز فکر شما اولین قدم به سوی خانه‌ای پایدارتر است

همه چیز از طرز فکرتان در مورد مصرف آغاز می‌شود و  تمام ما عادت کرده ایم که مبلمان اتاق نشیمن مدرن یا لوازم جانبی را به صورت آنلاین ببینیم و با کلیک یک دکمه آن را در عرض چند روز یا حتی چند ساعت در خانه مان تحویل بگیریم. برای برخی از خرید‌های سریع و حساس به زمان این روش مطمئنا کارآمد است. با این وجود، زمانی که نیاز به خرید‌های قابل توجهی داریم باید کمی صبر داشته باشیم و وقت بیش تری اختصاص دهیم.

مشکل آن است که مد‌ها و ترند‌ها خیلی سریع تغییر می‌کنند و بنابراین قصد و تمرکز از بین می‌رود. جستجوی ارزش واقعی در نحوه ساخت یک کالا و نه صرفا توجه به ظاهر آن را تمرین کنید و خواهید دید که چگونه طرز فکر شما از حل و فصل کردن با مراجعه به سریع به یک فروشگاه در هر زمانی که به چیزی نیاز داشتید به انجام کمی تحقیق بیش‌تر تغییر خواهد کرد و از آن پس برای انتخاب کالایی که مسئولانه‌تر ساخته شده وقت خواهید گذاشت

۲-به مبلمان موجود خود طراوت بخشید

اگر یک قطعه مبلمان هنوز به هدف خود عمل می‌کند و کارکرد مناسب اش را دارد پیش از این آن را دور بیاندازید و آن را با یک خرید جدید جایگزین کنید فکر کنید که آیا می‌توانید آن را تعمیر کنید، آن را دوباره رنگ کنید یا روکش آن را عوض کنید یا خیر. اگر از یک ترند رنگی جدید الهام گرفته اید بدون این که هر فصل خانه خود را به طور کامل بازسازی کنید این یک راه عالی برای به روز رسانی طرح داخلی شما است و در دراز مدت نیز باعث صرفه جویی در هزینه تان می‌شود.

۳-در مورد آن چه که استفاده می‌کنید و آن چه که دور می‌اندازید ذهن بازی داشته باشید

‌می‌توانید از خود بپرسید آیا آن تکه سنگی که از آشپزخانه برداشته اید را می‌توانید در جای دیگری در خانه استفاده کنید یا خیر. همه چیز به این بستگی دارد که حواس مان به استفاده مجدد از وسایل باشد.

۴-قدیمی را با جدید ترکیب کنید

زیباترین فضا‌های داخلی که احساس خوشایندی به ما می‌دهند و دارای آن حس و ویژگی‌ای آرامش بخش هستند تقریبا هرگز صرفا با استفاده از اقلام جدید طراحی نمی‌شوند. در اغلب موارد اگر دقیق‌تر نگاه کنید خواهید دید که ترکیبی از خرید‌های قدیمی و جدید وجود دارد که ظاهری با تمرکز و دقت را ایجاد می‌کند که جالب و جذاب است. راه‌های زیادی برای تزئین با عتیقه جات وجود دارد و می‌تواند سرگرم کننده نیز باشد. ما شاهد بازگشت عتیقه‌ها به ترکیب هستیم.

یک کمد زیبا که با مبلمان مدرن ترکیب شده است یا یک آینه طلاکاری شده افسانه‌ای که در اتاقی مدرن‌تر ترکیب شده است. خرید قطعات عتیقه خانه شما را وارد سیستم دایره‌ای پایداری می‌کند که در آن یک محصول ساخته می‌شود و سپس تا زمانی که ممکن است مجددا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. حتی اگر عتیقه باشد باز هم برای شما و در خانه تان جدید خواهد بود بنابراین، میزان هیجانی را که هنگام خرید جدیدی که مشتاق آن هستید را از دست نخواهید داد.

۵- اگر نیاز به خرید جدید دارید این کار را آگاهانه و با قصد انجام دهید

هنگام خرید جدید به کیفیت محصول، مدت زمان ماندگاری آن فکر کنید یا این که آیا این یک ترند زودگذر و رو به افول است و به سرعت از آن خسته خواهید شد یا خیر. خرید‌های جدید خود را با قصد استفاده، نگهداری و لذت بردن از آن تا زمانی که ممکن است انجام دهید و با این تغییر ساده در طرز فکر در حال حاضر در مسیر خود به سمت خانه‌ای پایدارتر و زندگی پایدارتر قرار گرفته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا