۸ اشتباه رایج در رابطه با موی خیس

در این مقاله با ۸ اشتباه رایج در رابطه با موی خیس همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از ساعد نیوز، برخی اشتباهات رایج در مراقبت از مو، سبب آسیب رساندن به آن می شود. برخی عادت ها هنگام خوابیدن باعث افزایش ریزش مو و آسیب های مخرب دیگری می شود. با در نظر گرفتن این توصیه ها، می توانید موهای سالم تر و زیباتری داشته باشید. با موهای خیس نخوابید مو در حالت خیسی ضعیف تر است به همین دلیل هنگامی که موها خیس هستند نباید آن ها را بچلانید و شانه کنید، چرا که این کار باعث شکنندگی و آسیب دیدگی مو و ایجاد مو خوره می شود. زمانی که با موهای خیس می خوابید، مالیده شدن مو به بالشت باعث خشکی و وز شدن آن ها می شود. بنابراین قبل از خواب از خشک بودن موهایتان مطمئن شوید. هم چنین خوابیدن با موهای خیس باعث خیس شدن بالشت می شود و مرطوب بودن سر عفونت های قارچی و شوره را در پی دارد. هنگام خواب موهایتان را بالای سر، نبندید سفت بستن مو در هنگام خواب باعث شکستگی مو می شود. هم چنین باز نگه داشتن و رها کردن موهای بلند باعث آسیب رسیدن به آن ها می شود. هنگام خواب موهایتان را به صورت شل ببافید تا فشار کمتری به آن ها وارد شود. بافتن مو هم چنین باعث خوش حالت شدن و تمیز ماندن مو می شود. از کِش استفاده نکنید کش های تنگ و پلاستیکی خصوصا هنگامی که مو خیس است، باعث شکستن تارهای مو می شود. استفاده از کش های پارچه ایی یا گیره سر آسیب کمتری به مو می رساند. قبل از خواب موهایتان را شانه کنید پوست کف سر چربی طبیعی تولید می کند.

با شانه زدن مو، چربی کف سر را به تارهای مو منتقل می کنید و این کار مخصوصا برای سلامت موهای خشک بسیار مفید است. با شانه کردن مو قبل از خواب به تحریک شدن پوست سر و رشد موها کمک می کنید. شانه کردن مو، باعث آرامش می شود و خواب راحتی را برایتان به ارمغان می آورد. به این نکته توجه داشته باشید که شانه کردن نامناسب و خشن و هم چنین شانه کردن موهایتان هنگامی که خیس است، به موهایتان آسیب می رساند. درمان ریزش مو به جای بالشت نخی روی بالشت ابریشمی بخوابید ابریشم به دلیل ظرافت و لطافتی که دارد از اصطکاک مو با بالشت و زبر شدن آن جلوگیری می کند. هر چند وقت یکبار رو بالشی خود را عوض کنید رعایت بهداشت برای سلامت موها مهم است.

رو بالشی پس از مدتی باکتری ها، روغن و چربی را به خود جذب می کند که در نتیجه منافذ مو بسته شده و مو ریزش پیدا می کند. از مرطوب کننده مو استفاده کنید قبل از خواب از مرطوب کننده ها استفاده کنید. با انجام این کار، موهایتان نرم تر می شود. یکی از روغن هایی که برای این کار توصیه می شود روغن نارگیل است.

این روغن در طول چند ساعتی که خواب هستید به رطوب مو کمک می کند. استفاده از مرطوب کننده ها به خصوص برای کسانی که موی خشک دارند بسیار مهم است. یکی از ماسک موهای بسیار مفید برای آبرسانی و تغذیه مو، ترکیب سس مایونز، آووکادو، روغن زیتون و عسل است.

این ترکیب را روی موهای خود بگذارید، روی آن را بپوشانید و هنگامی که بیدار شدید، آن را بشورید. با انواع اسپری و حالت دهنده مو نخوابید اگر در طول روز از این اسپری ها استفاده کرده اید، به جای اینکه قبل از خواب موهایتان را بشویید و با موی خیس بخوابید، موهایتان را با مرطوب کننده ها و نرم کننده ها پاک کنید، سپس بخوابید. دوش آب گرم نگیرید آب گرم چربی طبیعی سر را از بین می برد و باعث آسیب دیدن ریشه موها می شود. با از بین رفتن چربی طبیعی مو، موها خشک و شکننده می شوند؛ این امر منجر به مو خوره و ریزش مو می شود. بهتر است به جای آب گرم با آب ولرم دوش بگیرید.

با موهای خود بازی نکنید! عادت بازی با موها اثرات مخربی بر آن ها می گذارد. این کار موجب فشار آمدن و کشیدگی مو و در نهایت مو خوره و ریزش مو می شود. پوست سر خود را ماساژ دهید ماساژ پوست سر باعث شادابی، درخشش، زیبایی و سلامت مو می شود. برای این کار می توانید از روغن های طبیعی استفاده کنید.
برای خشک شدن سریع موهای مرطوب، اقداماتی را امتحان می کنید که همگی می توانند به مو آسیب برسانند. مو که یکی از مهمترین عناصر در بهتر جلوه دادن ظاهر است، شکننده است و باید با احتیاط با آن رفتار کرد. اقدامات مهمی که باید برای حفظ سلامت موها انجام شود، در زیر آورده شده است.

۱. از شانه کردن موهای مرطوب خودداری کنید: از برس کشیدن یا شانه کردن موهای مرطوب خودداری کنید. زیرا موهای مرطوب مستعد شکسته شدن یا کشیده شدن هستند. چنین شرایطی می تواند باعث ایجاد مشکلات اساسی مانند ریزش مو شود. اگر برای شانه زدن عجله دارید، قبل از استفاده ازبرس یا شانه آن را مرطوب کنید. زیرا این کار باعث می شود که موها بسیار راحت تر شانه شوند.
۲. از گرما وحرارت برای حالت دادن مو مرطوب استفاده نکنید: استفاده از گرمای زیاد بر روی موهای مرطوب با استفاده از دستگاه های حالت دهنده، مانند اتو مو می تواند به موها آسیب وارد کند.
۳ .از خشک کردن موهای مرطوب با گرمای زیاد خودداری کنید: بسیاری از سشوارها فقط با یک گزینه (یعنی گرمای کامل و خاموش) همراه هستند. با این وجود، نگه داشتن گرما در دمای متوسط ​​یا مناسب و استفاده از آن بر روی موهای مرطوب کمتر به موها آسیب می رساند. از خشک کردن موها به طور کامل خودداری کنید.
۴.از یک حوله نرم استفاده کنید: استفاده از حوله های نرم، موهای شما را از آسیب دیدن و همچنین خشک شدن سریع محافظت می کند. حوله های گیاهی، حوله های بسیار نرمی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.
۵.هیچ وقت موهای خود را خیلی محکم نبندید: موهای مرطوب هرگز نباید کشیده یا سفت شوند. از پیچاندن موها بر روی یک حوله و یا بافتن موهای مرطوب خودداری کنید. چنین کارهایی می توانند موها را تا یک سوم از طول آن کشیده و بعد از خشک شدن باعث شکستگی آن شوند.
۶.موهای خود را به درستی خشک کنید: خشک نکردن درست موها می تواند منجر به بسیاری از عفونت های ویروسی و درنهایت باعث بیماری شود. این عفونت ها می توانند به سرعت روی دهان و گلوی شما تأثیر بگذارند. از خشک کردن صحیح موها غفلت نکنید.
۷.توجه به برچسب محصولات آرایش مو: اکثر محصولات آرایشی طوری طراحی شده اند که کاربران نباید آن ها را روی موهای مرطوب استفاده کنند. زیرا این محصولات به دلیل داشتن آب قادر به چسبیدن روی موها نیستند، زیرا به راحتی رقیق و شسته می شوند.
۸.خوابیدن با موهای مرطوب: اجتناب از خوابیدن بعد از دوش، می تواند به داشتن موهای بی عیب و سالم منجر شود. خوابیدن با موهای خیس می تواند باعث افزایش زمان خشک شدن شود و هنگام چرخیدن و غلتیدن نیز موها درهم ریخته می شوند. در کل خوابیدن با مو خیس معمولاً خوشایند نیست، زیرا باعث ایجاد اصطکاک، شکستگی و درهم ریختگی زیادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا