۸ مورد مهم که برای پف کردن کیک باید رعایت کنید

همیشه برای اینکه بخواهیم کیکی را به عنوان یک کیک فوق‌العاده مثال بزنیم یکی از مشخصاتش پف آن است! کیکی که پف داشته باشد چشم‌ها و دل‌ها را درگیر خود خواهد کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، اگر شما هم هربار کیک می‌پزید با مشکل پف نکردن آن روبه رو می‌شوید حواستان به اینجا باشد. اگر شما هم نمی‌دانید مشکلی که دارید می‌تواند خیلی ریزتر از آن باشد که حتی فکرش را بکنید این متن را بخوانید! اگر شما هم دیگر از کیک درست کردن ناامید شده‌اید و خیال می‌کنید آدمِ کیک پختن نیستید و استعدادش را ندارید به خودتان گیر ندهید و این نکات را که می‌گوییم در نظر بگیرید!

هر مشکلی چاره‌ای دارد. برای اینکه کیک پف دار جذابی تهیه کنید باید خیلی دقیق این موارد را که اصلا هم سخت نیستند رعایت کنید.

هم زدن تخم مرغ به همراه شکر و وانیل همیشه مرحله اول در کیک پزی است! با همزن برقی این کار صورت می‌گیرد. قرار نیست با چنگال یا همزن دستی خسته بشوید! پس وقتی همزن برقی کار شما را راه می‌اندازد شما هم خسیس نباشید و دقیقا ۵ تا ۱۰ دقیقه این مرحله را ادامه بدهید تا کرم روشن و کشداری را تحویل بگیرید.

اندازه گیری مایعات از اهمیت بالایی برخوردار است. حواستان باشد که یک قاشق کم یا زیاد تمام معادلات شما را به هم خواهد ریخت. پس حتما پیمانه و پارچ اندازه گیری داشته باشید و چشمی عمل نکنید.

تاریخ انقضای بیکینگ پودر اهمیت زیادی دارد. اگر تاریخ آن گذشته باشد یا کیفیتش پایین باشد کیک شما به هیچ عنوان تن به پف کردن نخواهد داد!

آرد و بیکینک پودر را حتما ۳ بار الک کنید. این کار در انسجام بافت کیک شما، خمیری نشدن آن و پف کردنش بسیار تاثیرگذار است. پس فکر نکنید آرد شما کیفیت خوبی دارد و قید این مرحله را بزنید. تحت هر شرایطی ۳ بار الک کردن را انجام بدهید.

جهت هم زدن خیلی مهم است. همیشه وقتی مواد کیک را هم می‌زنید به یک سمت این کار را انجام بدهید. به حالت دورانی و از یک سمت، موجب می‌شود پف کیک شما نخوابد. حتی اگر با همزن دستی و دور کند آن هم این حرکت را انجام می‌دهید این مورد را رعایت کنید.

قالب شما اندازه باشد. قالبی انتخاب کنید که ۲/۳ آن به وسیله مواد پر شود و بقیه آن هنگام پف کردن بالا بیاید. اگر قالب بزرگتر انتخاب کنید پف کیک شما هم کم خواهد شد.

همیشه قبل از اینکه کار ترکیب کردن مواد را انجام بدهید حدود ۱۵ دقیقه تمام مواد مخصوصا تخم مرغ را به دمای محیط برسانید. این کار تاثیر شدیدی روی پف کیک شما خواهد داشت.

بین پخت کیک در فر را باز نکنید. این کار شوک به کیک وارد می‌کند و پف آن کم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا