۹ کار به ظاهر ساده که از عهده هر کسی برنمی آیند

اغلب افراد هنگام حرکت دادن انگشت وسط یا کوچک خود، انگشت حلقه شان را هم اندکی خم می‌کنند. اما افرادی هستند که می‌توانند انگشتان حلقه‌ی خود را بدون اینکه خم شود از بقیه جدا نگه دارند، امری که تصور می‌شود ارثی باشد.

همه‌ی آدم‌ها در نوع خود ویژه و منحصر به فردند. در حقیقت، بعضی افراد از توانایی‌هایی برخوردارند که می‌توانند شما را حیرت زده کنند.

به گزارش روزیاتو، این توانایی‌ها می‌توانند چیز‌هایی باشند که شاید هرگز فکرشان را نکرده باشید یا به نظرتان نشدنی آمده باشند. این کار‌ها به ظاهر ساده اند، اما جز عده‌ی محدودی فرد دیگری از عهده‌ی انجام شان برنمی آید.

۱- ثابت نگه داشتن انگشت حلقه

اغلب افراد هنگام حرکت دادن انگشت وسط یا کوچک خود، انگشت حلقه شان را هم اندکی خم می‌کنند. اما افرادی هستند که می‌توانند انگشتان حلقه‌ی خود را بدون اینکه خم شود از بقیه جدا نگه دارند، امری که تصور می‌شود ارثی باشد.

۲- زبان زدن چانه یا بینی

زبان اغلب افراد تا آنجا نمی‌رسد، اما بعضی هستند که می‌توانند بینی یا چانه‌ی خود را با نوک زبان شان لمس کنند. تنها چیزی حدود ۱۰ درصد از جمعیت دارند قادر به انجام این کارند.

۳- حرکت دادن پا‌ها در جهت معکوس

پای راست خود را از روی زمین بلند کنید و در جهت ساعتگرد بچرخانید. حالا سعی کنید با چرخاندن پای خود عدد ۶ انگلیسی را روی هوا بنویسید.

اغلب افراد متوجه می‌شوند پای خود را ناخودآگاه در جهت معکوس می‌چرخاننند که یک دلیل آن این است که عدد ۶ انگلیسی در فرم خود یک دایره‌ی پادساعتگرد دارد. بعضی افراد، اما استثنای این قاعده هستند که ممکن است بر اثر تمرین باشد.

۴- تکان دادن بینی

اگر تصمیم به تکان دادن بینی خود بگیرید به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. اما افرادی هستند که می‌توانند واقعاً این کار را انجام دهند. شما حتی می‌توانید که این کار را یاد بگیرید که باید آن را با تکان دادن پره‌های بینی خود شروع کنید.

۵- پرتاب بزاق از زیر زبان

بعضی افراد وقتی زبان خود را بیرون می‌آورند یکباره و خودکار از زیر زبان شان به سمت بیرون بزاق پرتاب می‌شود که شکل پیشرفته‌ای از تف کردن است. این امر می‌تواند به دلیل قوی بودن منافذ تولید بزاق رخ دهد یا حتی مصرف برخی مواد غذایی مانند لیموترش.

۶- عطسه با چشمان باز

اعصاب مغزی بینی و چشم‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. به همین دلیل وقتی عطسه می‌کنیم، به طور خودکار چشم‌های خود را می‌بندیم، دست کم بیشترمان. با این حال، امکان عطسه کردن با چشمان باز وجود دارد و برخلاف باوری قدیمی، باعث بیرون زدن چشم‌ها نمی‌شود.

۷- تا کردن زبان از وسط

تا کردن زبان از وسط توانایی نسبتاً رایجی است، اما همه قادر به انجامش نیستند. بعضی افراد می‌توانند این کار را به شکل عجیب تری هم انجام دهند. مثلاً می‌توانند زبان خود را ۳ تا بزنند.

۸- قلقلک دادن خود

برای اغلب افراد قلقلک دادن خود کاری تقریباً غیر ممکن است. دلیلش این است که قلقلک دادن با غافلگیری ممکن می‌شود. اما وقتی خودتان را قلقلک می‌دهید، مغز حس‌هایی که باعث احساس قلقلک شدن می‌شود را دریافت می‌کند و قبل از آنکه تأثیری بر شما بگذارد، آن را کنترل می‌کند. با این حال، این کار غیر ممکن نیست. افراد دارای ویژگی‌های شیزوفرنی گونه می‌توانند خود را قلقلک دهند چرا که مغز آن‌ها قادر به درک آن نیست که این حس‌ها ارادی هستند.

۹- خم کردن انگشت شست به سمت عقب

انگشت شست دست بعضی افراد دو مفصلی است، امری که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا انگشت خود را به سمت عقب خم کنند. این کار برای افرادی که قادر به انجامش باشند دردناک نیست و خطری هم ندارد. در برخی موارد انگشت شست هر دو دست فرد اینگونه است، در برخی موارد هم تنها یکی از آن‌‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا