کاهش فشار خون با این روش فوری و آسان در منزل

کاری را که درگیر آن بودید کنار بگذارید و آرام آرام نفس عمیق بکشید. این تکنیک کاهش استرس تا حدی به کاهش فشار خون کمک می‌کند.

اگر فشار خون بالا بدون هیچ عارضه‌ای دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آرام باشید و صاف دراز بکشید. کاری را که درگیر آن بودید کنار بگذارید و آرام آرام نفس عمیق بکشید. این تکنیک کاهش استرس تا حدی به کاهش فشار خون کمک می‌کند. اگر تکنیک‌های آرام‌بخش کمکی نکرد، فوراً با پزشک مشورت کنید. علاوه بر این، مصرف دارو‌های ضد فشار خون خود را برای فشار خون فراموش نکنید که با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی کنترل نشده است.

دارو گزینه اصلی برای درمان فشار خون بالا است. همانطور که فشار خون با اصلاح شیوه زندگی بهبود می یابد، داروها را می توان به تدریج قطع کرد. داروها در ترکیب با رژیم غذایی سالم خطر سکته مغزی، حمله قلبی و سایر عوارض را کاهش می دهند.

چگونه فشار خون خود را بلافاصله بدون دارو کاهش دهیم؟

چند نکته وجود دارد که می توانید برای کاهش سریع فشار خون خود بدون دارو تلاش کنید:

نفس عمیق بکشید و سعی کنید آرام باشید. استرس و اضطراب می تواند فشار خون شما را افزایش دهد، بنابراین یک لحظه استراحت می تواند به کاهش آن کمک کند. یادگیری تمرینات تنفسی که ضربان قلب شما را کاهش می دهد و باعث آرامش می شود.

کمی آب بنوش. کم آبی می تواند باعث افزایش فشار خون شود، بنابراین نوشیدن یک لیوان آب می تواند کمک کننده باشد.

کمی فعالیت بدنی را امتحان کنید. پیاده روی یا انجام حرکات کششی سبک می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. سعی کنید ورزش منظم انجام دهید.

مقداری شکلات تلخ بخور شکلات تلخ حاوی فلاونوئیدها است که نشان داده است فشار خون را کاهش می دهد. فقط مطمئن شوید که آن را در حد اعتدال میل کنید.

دوش آب سرد گرفتن. آب سرد می تواند باعث انقباض رگ های خونی شود که می تواند فشار خون شما را کاهش دهد.

سیگار را ترک کنید و الکل را محدود کنید
توجه به این نکته مهم است که این روش ها ممکن است تنها به طور موقت تسکین دهند و جایگزینی برای درمان پزشکی نیستند. اگر در مورد فشار خون خود نگران هستید، باید با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. آنها می توانند یک برنامه درمانی مناسب برای شما توصیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا