رقص عجیب و خنده دار شتر مرغ ها + فیلم

اگر می‌خواهید یک شترمرغ را در طبیعت ببینید، از پارک ملی کروگر دیدن کنید، و شاید شما هم بتوانید به اندازه مایتسو ماتلو خوش شانس باشید و برخی از رفتار‌های عجیب و غریب آن‌ها را در دوربین ثبت کنید.

گروهی از شترمرغ‌ها در حال رقصیدن به صورت دایره‌ای مشاهده شدند. مایتسو ماتلو این منظره عجیب و خنده دار را در دوربین ثبت کرده است.

شترمرغ‌ها پرندگان جذابی هستند که توجه مردم سراسر جهان را به خود جلب کرده اند. این پرندگان به دلیل جثه بزرگ، ویژگی‌های فیزیکی منحصر به فرد و رفتار‌های جالب خود شناخته می‌شوند. اما چرا شترمرغ‌ها می‌رقصند؟

 

شترمرغ‌ها بزرگ‌ترین پرندگان جهان هستند و می‌توانند تا ۳ متر قد و ۱۵۰ کیلو وزن داشته باشند. آن‌ها پرندگان بدون پرواز هستند، اما دوندگان فوق العاده سریعی هستند که می‌توانند تا ۷۰ کیلومتر در ساعت بدوند. شترمرغ‌ها دارای پا‌های بلند و قدرتمند و بدنی منظم هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به این سرعت‌های چشمگیر دست یابند.

یکی از دلایل رقص شترمرغ برای جذب جفت است

در طول فصل جفت گیری، شترمرغ‌های نر برای تحت تاثیر قرار دادن ماده‌ها رقصی اجرا می‌کنند. آن‌ها دایره‌ای به اطراف می‌چرخند، سرشان را بالا و پایین می‌اندازند و بال‌های خود را به نشانه قدرت و چابکی تکان می‌دهند. این رقص همچنین راهی برای نر برای به نمایش گذاشتن پر‌های زیبای خود است که بخش مهمی از جذب جفت است.

علاوه بر جفت گیری، شترمرغ‌ها به دلایل دیگری نیز می‌رقصند. هنگامی که آن‌ها هیجان زده یا خوشحال هستند، ممکن است برای ابراز شادی رقصی اجرا کنند. آن‌ها همچنین ممکن است به عنوان راهی برای تسلط بر گروهی از شترمرغ‌ها برقصند. این رفتار به ویژه در شترمرغ‌های نر که به عنوان منطقه‌ای و تهاجمی شناخته می‌شوند، رایج است.

جالب اینجاست که شترمرغ تنها حیواناتی نیستند که می‌رقصند. بسیاری از حیوانات دیگر از جمله پرندگان، حشرات و پستانداران به دلایل مختلف به اجرای رقص می‌پردازند. به عنوان مثال، زنبور‌ها می‌رقصند تا مکان منابع غذایی را به زنبور‌های دیگر در کندو اطلاع دهند. گوریل‌ها برای نشان دادن قدرت خود و جذب یک جفت می‌رقصند؛ و دلفین‌ها به عنوان نوعی پیوند اجتماعی می‌رقصند.

اگر می‌خواهید یک شترمرغ را در طبیعت ببینید، از پارک ملی کروگر دیدن کنید، و شاید شما هم بتوانید به اندازه مایتسو ماتلو خوش شانس باشید و برخی از رفتار‌های عجیب و غریب آن‌ها را در دوربین ثبت کنید.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

منبع
فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا