۳ علت اصلی شیوع ناباروری

3 علت اصلی شیوع ناباروری در ایران شناسایی شد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر احمد وثوق، معاون خدمات تخصصی و درمانی پژوهشگاه رویان، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران. گفت: شیوع ناباروری در تمام جوامع اعم از پیشرفته، درحال پیشرفت و جوامع عقب‌مانده، در یک حد تقریبا معین و مساوی است. ولی در ایران به دلایلی نظیر: بالارفتن سن ازدواج، عدم تمایل زوجین به فرزندآوری در اوایل ازدواج، برخی شرایط فیزیکی و محیطی، شیوع ناباروری زیاد شده است.

دکتر وثوق در ادامه گفت: امروزه در ایران با در دست داشتن آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، به درمان کامل ناباروری دست یافته‌ایم. با مراکز بزرگ ناباروری جهان مثل آمریکا و اروپا برابری داریم و زوجینی که برای درمان ناباروری به این کشورها می‌روند. مشخص می‌شود که از ایران رفته‌اند، با یادآوری پیشرفت‌های ایران در این زمینه، از آنها سوال می‌شود. که چرا در ایران به درمان ناباروری نپرداخته‌اند؟
دکتر وثوق در پایان اظهار داشت: در حال حاضر ضمن اینکه توانسته‌ایم به درمان کامل ناباروری در کشور برسیم. ظرفیت پذیرش بیمار از سایر کشورها را داریم. ضمن اینکه از کشورهای همسایه و دوردست مانند آمریکا و اروپا و استرالیا زوجین برای درمان ناباروری به مراکز درمان ناباروری کشورمان مراجعه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا