فضای مجازی این موجود عجیب را منقرض می کند!+ عکس

گربه ها ممکن است مالک اینترنت باشند اما حیوانات دیگر در حال ورود به بازار رقابتی اینترنت هستند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از خبر آنلاین، آکسولوتل‌ها، پیتون‌ها، پاگونا، عنکبوت‌های بیوه سیاه و کاپیباراها از جمله موجوداتی هستند که میلیاردها بازدید از تیک‌تاک دارند. این تا حدی به این دلیل است که آنها بامزه و یا زشت هستند اما کارشناسان می گویند که این به خود رسانه نیز مربوط می شود.

جولیا لی کانینگهام، دانشیار دانشگاه میشیگان و یک کاوشگر نشنال جئوگرافیک در ایمیلی می‌نویسد: «مردم با این ویدئوها همراه می‌شوند، چرا صداگذاری بر روی آن‌ها انسان‌ها را به وجد می‌آورد». این ویدیوها به ما انگیزه می دهند که به حیات وحش اهمیت دهیم. اما ممکن است آسیب های پنهانی نیز داشته باشند، زیرا افراد بیشتری به دنبال حیوانات عجیب و غریب به عنوان حیوان خانگی هستند.

سمندر مکزیکی از دوزیستان کوچک بومی مکزیک مرکزی است، جایی که به دلیل آلودگی، از دست دادن زیستگاه و گونه های مهاجم به شدت در معرض خطر هستند. تنها ۵۰ تا ۱۰۰۰ عدد از آنها در زیستگاه بومی باقی مانده است.

 

ماهی

 

اما این حیوانات به عنوان حیوانات خانگی به طور فزاینده ای محبوب شده‌اند و حداقل ۳.۱ میلیارد بازدید در تیک‌تاک به دست آورده اند. اوریانا آراگون، روانشناس اجتماعی از دانشگاه سینسیناتی، می گوید که این احتمالاً به سرهای بزرگ و چشمان بزرگ آنها مربوط می شود، که ما را به یاد نوزادان انسان می اندازد و انگیزه مراقبت ما را فعال می کند.

ظاهرا وجود سمندر مکزیکی در بازی‌های ویدیویی محبوب – از جمله Fortnite، Roblox و Minecraft – ممکن است پشت افزایش تقاضا برای آنها به عنوان حیوانات خانگی باشد و اگر مردم ندانند چگونه از حیوانات مراقبت کنند، ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا