با این راهکار خط و خش عینک آفتابی را پاک کنید

اگر خط و خشی روی شیشه عینک آفتابیتان بوجود آمده و می خواهید آن را دور بیاندازید دست نگه دارید که چاره کار شما استفاده از ترکیب چند مواد طبیعیست.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از نمناک، معمولا روغن های طبیعی موجود در دست، صورت و مژه ها بر روی عینک آفتابی شما تجمع پیدا می کنند و همین باعث می شود که روی عینک یک لایه چسبنده از خاک و دوده ایجاد شود و باعث تاری دیدتان شده است.

رفع خش عینک آفتابی

در این مواقع چه می کنید؟ وجود خط و خش روی عینک های آفتابی میتواند دید شما را دشوار کند و حتی میتواد برای ورزش، کارهایی مثل اسکی و گلف نیز خطر ساز باشد. همانطور که در این بخش گفته شده است چندین روش مختلف برای از بین بردن این خط و خش ها وجود دارد ، که عبارتند از:

رفع خش عینک آفتابی با خمیر دندان:

یک خمیر دندانی که حاوی نعناع و یا ژل سفید کننده نباشد را انتخاب کنید. خمیر دندان های سفید معمولی برای پاک کردن آنها بسیار موثر هستند.

خمیر دندان های حاوی خواص خاص میتواند باعث آسیب بیشتر به لنز شود. این روند یک روند بسیار موثر است چرا که عاری از هرگونه مواد شیمیایی خاص میباشد.

مقداری کمی خمیر دندان را روی یک پنبه بریزید وبه آرامی روی عینک خود به مدت ۱۰ ثانیه بکشید. حتما از پنبه استفاده کنید. استفاده از دستمال یا هر گونه بافت ضخیمی باعث آسیب و خط و خش بیشتر میشود.

سپس عینکتان را با آب سرد شستشو دهید و خمیر دندان را از بین ببرید. دقت کنید تمام خمیر دندانی که حتی در گوشه های عینک دور قاب قرار گرفته اند ،باقی نماند و از بین برود. از یک پارچه نرم و لطیف استفاده کنید و عینک را خشک نمایید.

از پارچه های ضخیم یا کثیف استفاده نکنید زیرا ممکن است به راحتی به عینک های آفتابی شما آسیب بزند و باعث خراشیده شدنش شود. مراقب باشید این کار را با فشار انجام ندهید، زیرا ممکن است به صورت تصادفی باعث شکسته شدن آن شوید.

عینک را زیر نور قرار دهید تا مطمئن شوید که هیچ گونه خمیر دندانی باقی نمانده باشد. سپس عینک خود را برگردانید و ببینید که آیا از پشت ، خراش ها دیده میشوند یا خیر.

اگر خراش ها همچنان روی عیننک باقی مانده باشد بار دیگر از پنبه و خمیر دندان استفاده کنید ،تا زمانی که خراش ها کاملا از بین بروند و دیگر قابل مشاهده نباشند.

عینک پاک کن

رفع خش عینک آفتابی با ترکیب آب و جوش شیرین:

خواص قلیلیی جوش شیرین، باعث از بین رفتن هرگونه باقی مانده اسیدی و باز گرداندن وضوح عدسی عینک میشود. برای ترکیب کردن این دو ماده ،یک قسمت آب را با دو برابر جوش شیرین در یمک کاسه کوچک بریزید و به خوب هم بزنید.

باز هم مقدار درست کردن این ترکیب بستگی به خط و خش عینکتان دارد. با یک قاشق غذا خوری آب و دو قاشق غذا خوری جوش شیرین شروع کنید و در صورت لزوم ، مقدار آن را افزایش دهید.

پس از ترکیب کردن،مطمئن شوید که مخلوط آبکی نیست ،زیرا در از بین بردن خراش ها موثر نیست. یک تکه پنبه را درون ترکیب مورد نظر بخیسانید و به مدت ۱۰ ثانیه به صورت حرکات دورانی بر روی عینک بچرخانید.

سپس ترکیب را با آب سرد یا ولرم از روی عینک بشویید. مطمئن شوید هیچ اثری از ترکیب به خصوص بین عدسی و قاب عینک نمانده باشد.

بعد با یک پارچه تمیز و نرم عینک را پاک کنید. برای این کار میتوانید دستمال های میکرو فایبر تهیه کنید که در دارو خانه ها و سوپر مارکت ها در دسترس هستند.

مانند روش قبل عینک را جلوی نور بگیرید و مطمئن شوید هیچ گونه خراشی باقی نمانده باشد.

شستن عینک آفتابی

رفع خش عینک آفتابی با پولیش ،واکس ماشین یا واکس لوازم خانگی :

این نوع تمیز کننده ها و واکس ها بر روی عینک هم مانند سایر سطح ها عمل میکند. آنها اغلب در از بین بردن خش های روی عینک آفتابی به خصوص عدسی های ساخته شده از پلاستیک ، بسیار موثر و کارامد هستند.

هرگز از تمیز کننده های اسیدی یا ساینده استفاده نکنید، زیرا به عینک عای شما آسیب میرسانند و حتی گاهی برای چشمانتان نیز مضر است. از یک تکه پنبه و پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.

از اسفنج، یا پلاستیک های ضخیم در این مواقع استفاده نکنید که فقط باعث از بین رفتن و آسیب به عینک شما میشود. پارچه نرم یا پنبه را آغشته به مواد نام برده کنید و به مدت ۱۰ ثانیه با حرکات دورانی بر روی عینک خود بکشید.

و بعد با یک پارچه نرم خشک کنید. مانند دفعات قبل،عینک را جلوی نور قرار دهید ،و در صورت مشاهده خش ، دوباره این کار را تکرار کنید.

تمیز کردن عینک دودی

رفع خش عینک آفتابی با مایع تمیز کننده و پارچه های میکرو فایبر

برای تمیز و درخشان شدن شیشه عینک آفتابی تان بهتر است از مایع تمیز کننده و پارچه میکرو فایبر استفاده کنید اما در صورت نداشتن مایع تمیزکننده مخصوص می توانید از آب و مایع ظرفشویی به عنوان ماده پاک کننده و پارچه نخی (پنبه ای) به عنوان پارچه مخصوص استفاده کنید تا شیشه عینک آفتابی شما خش بر ندارد.

برای تمیز نمودن شیشه عینک ابتدا ماده تمیز کننده را روی هر دو شیشه بپاشید و سپس با پارچه میکرو فایبر عینک را تمیز کنید . هرگز بدون ماده تمیز کننده پارچه را به عینک نکشید زیرا سبب ایجاد خش بر روی شیشه عینک آفتابی تان خواهد شد. سعی کنید برای تمیز شدن شیشه و فریم عینک آفتابی خود پارچه را با حرکت دایره ای بر تمام نقاط شیشه بکشید تا شیشه عینک آفتابی تان تمیز و درخشان شود.

رفع خش عینک آفتابی

نکات کلیدی در پاک کردن شیشه عینک آفتابی و رفع خش

از بخار دهان و روسری یا لباس خود برای پاک کردن عینک آفتابی استفاده نکنید زیرا سبب خش دار شدن عینک شما خواهد شد .

برای جلوگیری از آسیب دیدن عینک آفتابی هنگام تمیز کردن از مواد شوینده، سفید کننده، سرکه و …استفاده نکنید.

برای پاک کردن شیشه عینک آفتابی خود از آب دهان به عنوان ماده پاک کننده استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا