۵ توصیه برای قرار ملاقات عاشقانه که می‌تواند بیهوده یا بد باشد

قرار عاشقانه می‌تواند قراری دشوار باشد؛ واقعا دشوار.

مجردهایی که بارها در قرارهای عاشقانه به بن‌بست خورده‌اند معمولا توصیه‌های دوستان، مربیان رابطه و برخی اوقات هر آدم تصادفی‌ای را طلب می‌کنند. در این بین همه حرفی برای گفتن دارند. اما این توصیه‌ها واقعا تا چه حدی مفیدند؟ چه مقدار از این توصیه‌ها واقعا می‌تواند قلب مسئله را نشانه برود؟ با راهنماتو همراه باشید تا ۵توصیه رایج عاشقانه را که می‌توانند اشتباه باشند با هم مرور کنیم:۱.با آدم درست ازدواج کن

واقعا؟ فکر می‌کردم هدف ازدواج با آدم اشتباه است. این توصیه همه چیز را تغییر داد. وقتی وارن بافت گفت که با آدم درست ازدواج کن، بسیاری از مردم طوری واکنش نشان دادند که گویی این جمله مکاشفه‌ای درخشان است. بافت اشتباه نگفت. اما بخش دشوار درحقیقت تعریف، پیدا کردن و تشخیص «آدم درست» و وجود احساس مشترک بین شما و آن «آدم درست» است. مشکلی که تمرکز کردن روی این توصیه دارد آن است که ممکن است تصویری غیرمنعطف از آدم درست را در ذهن شما ایجاد کند و باعث شود هر فرد دیگری که می‌تواند شریک زندگی‌خوبی برای شما از آب درآید را، به دلیل ناهمخوانی با آن تصویر نامنعطف، نادیده بگیرید.

اگر درحالیکه مدام در ذهن‌تان می‌پرسید «آیا این همان آدم درست است؟»، وارد قرار ملاقات عاشقانه بشوید، ممکن است از مسیر فرایند شناخت بهتر آن آدم منحرف شوید.

۲.اعتمادبه‌نفس همه چیز است

خیر. اصلا اینطور نیست. قطعا کمبود واقعی اعتماد‌به‌نفس می‌تواند یک مانع باشد. اما فقط کمبود اعتماد‌به‌نفس نیست که مشکل دارد. لاف‌زدن و باد به غبعب انداختن هم به همان اندازه مشکل‌ساز است. اگر کسی در درون خود نسبت به توانایی‌هایش اعتمادبه‌نفس داشته باشد، ممکن است که در قرار ملاقات اول به وضوح چیزی از آن دیده نشود. پس در قرار ملاقات اول فقط به دنبال اندازه‌گیری اعتمادبه‌نفس شخص مقابل یا تلاش برای نمایش همه بعد آلفای درون‌تان نباشید تا جذاب به نظر برسید. بهتر است که خودتان باشید و ببیند که شخص مقابل تا چه اندازه با شما همخوانی دارد.۳.قرار ملاقات آنلاین را امتحان کنید

وقتی به دوستان‌تان شکایت می‌کنید که در پیدا کردن افراد مجرد دیگر برای قرار ملاقات عاشقانه دچار مشکل هستید، آیا آن‌ها به جای اینکه شما را به آدم‌های مجرد واقعی اطراف‌شان معرفی کنند، به شما می‌گویند که «قرار ملاقات آنلاین را تجربه کن؟»

آیا مثل این نیست که به دوستان‌تان بگویید گرسنه‌اید و آن‌ها در واکنش بگویند: «برو سوپرمارکت یه چیزی بخر؟» البته تفاوت کلیدی بین این دو توصیه آن است که اگر سوپرمارکت بروید احتمال اینکه چیز قابل‌قبولی پیدا کنید که بتوانید گرسنگی‌تان را رفع کند، وجود دارد. اما چنین چیزی لزوما در قرار ملاقات آنلاین رخ نمی‌دهد. ممکن است برای بعضی‌ها مفید باشد، اما برای همه جواب نمی‌دهد. اگر قرار ملاقات آنلاین را امتحان کرده‌اید و جواب نگرفته‌اید، بهتر است که رویکردتان را تغییر دهید.۴.در دسترس نباش

قطعا قرار نیست که در قرار ملاقات اول به طرف بگویید «اگر بخوای می‌تونی با من صمیمیت جنسی برقرار کنی!». اما به نظرتان چندبار ارتباطی را به این دلیل از دست داده‌اید که طرف مقابل به اشتباه تصور کرده که شما آدم گرمی نیستید؟ بازی در دسترس نبودن، نهایتا باعث می‌شود افراد خشن‌تر یا کسانی که عاشق تعقیب‌وگریز هستند را انتخاب کنید. به جای این سختگیری افراطی شاید بهتر باشد احساسات‌تان را در قبال فرد مورد علاقه‌تان صادقانه‌تر بیان کنید؟ صداقت و گشودگی منطقی به دیگران کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر بفهمند شریک مناسبی برای شما هستند.

۵.مکالمه را سبک نگه‌دار

اغلب توصیه می‌شود که افراد در قرار ملاقات عاشقانه نباید درباره موضوعاتی «وزین» مثل سیاست، مذهب یا ازدواج و اینکه بعد از دزدی از بانک پول‌ها را کجا مخفی می‌کنند، صحبت کنند یا خیلی در مکالمه‌های اولیه در موضوعات عمیق شوند. اما اگر واقعا این مسائل برای‌تان اهمیت دارد چرا نباید درباره‌شان صحبت کنید؟ چرا باید صبر کنید؟ چرا در شناخت یکدیگر باید تعلل کنید؟ اگر تفاوت‌های بنیادی و غیرقابل گذشتی بین شما وجود دارد، مهم است که همان ابتدای رابطه بفهمید چون بعدا دیر می‌شود.

درست مثل همه انواع توصیه‌های عمومی شغلی، بسیاری از توصیه‌های عمومی قرار ملاقات‌های عاشقانه هم ممکن است با شرایط خاص شما همخوانی نداشته باشند و حتی مضر باشند. بنابراین وقتی افراد به شما توصیه‌های بسیار عمومی می‌کنند، ممکن است علتش آن باشد که اشتیاقی ندارند شما را بهتر بشناسند و توصیه‌ای به شما بکنند که برای تن‌تان اندازه باشد. یا شاید فهم آن‌ها از قرار ملاقات عاشقانه کهنه و ازمدافتاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا