۵ جاذبه تفریحی اطراف سمنان برای تعطیلات

ایالت قومس نام قدیمی منطقه‌ای است که استان سمنان در آن قرار دارد. از ریگ های بیابانی تا کوه های پوشیده از درختان جنگلی، ناب ترین لحظه های سفر را برای گردشگران به ارمغان می آورند. با این وجود، سمنان در اطرافش دیدنی های ناشناخته ای دارد که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست.

به گزارش پارسینه پلاس، در این گزارش به معرفی ۵ جاذبه تفریحی اطراف سمنان پرداخته است:

۱-شهرستان شهمیرزاد

اگر از یک سمنانی بپرسید تنها یکی از جاذبه‌های اطراف سمنان را نام ببرد، بی‌شک به شهرستان شهمیرزاد اشاره می‌کند. شهمیرزاد منطقه ای کوهستانی و خوش آب‌و‌هوا در ۲۷ کیلومتری شمال سمنان است،که کوچه باغ هایش تداعی تصویری از بهشت است. شما در اطراف میدان این شهر می‌توانید به کوهی که در یک قدمی‌تان است تکیه کنید و از طبیعت آن‌جا لذت ببرید.

کویر جایی است که تا همیشه برایتان حیرت و شگفتی به بار می آورد، تنها کافی است  ۲۷ کیلومتر به سمت جنوب شرقی سمنان بروید. تپه های نمکی سرخ رنگ دلیل نام‌گذاری این کویر را روشن می‌کند. صخره “همای سعادت” یکی از جاذبه های این منطقه محسوب می‌شود. سنگی با طرح عقابی پر گشوده که شما را به تحسین نقاش طبیعت وادار می‌کند.

جاذبه-تفریحی-سمنان-کاماپرس

۳-منطقه حفاظت شده پرور

صخره هایی سر به‌آسمان کشیده، با طرح هایی منحصربه‌فرد که در بخشی از مسیر، راه آسمان را تنگ کرده‌اند، از ویژگی های منطقه حفاظت شده پروردر ۶۶ کیلومتری شهرستان سمنان است. این منطقه حفاظت‌شده زیست‌بوم گروه زیادی از جانوران از جمله آهو مرال و گوزن قرمز است. اگر خوش‌شانس باشید، می‌توانید با ریزش آبشار ابر ازکوه ها شگفت‌زده شوید و حرکت گله آهوان وحشی را دنبال کنید.

جاذبه-تفریحی-سمنان-کاماپرس

۴-جنگل رودبارک مهدیشهر

در ۷۹ کیلومتری سمنان، جنگل رودبارک مهدیشهر به عنوان آخرین بخش از جنگل های هیرکانی شهرستان سمنان شناخته می‌شود. جنگل رودبارک در فصل بهار و تابستان سرسبزی خاص و لطافت مطبوعی دارد و از آن‌جایی که فاصله‌ چندانی با روستای رودبارک ندارد، می‌توانید یک کمپینگ هیجان‌انگیز و ایمن را تجربه کنید.

جاذبه-تفریحی-سمنان-کاماپرس

۵-کویر ریگ جن

کویر ریگ جن، منطقه وسیعی از تپه‌های ماسه ای در میانه دشت کویر و در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شهرستان سمنان قرار دارد. (مرز بین سمنان و اصفهان) این مکان یکی از ترسناک‌ترین، عجیب‌ترین و راز‌آلود‌ترین مناطق ایران و در جهان به عنوان مثلث برمودای ایران شناخته می‌شود. مسیری که ممکن است راه بازگشتی نداشته باشد، بنابراین بهتر است فکر رفتن به آنجا بدون راهنما را از سرتان بیرون کنید.

جاذبه-تفریحی-سمنان-کاماپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا