X می خواهد اطلاعات بیومتریک و سوابق شغلی شما را جمع آوری کند

X (توییتر) سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کرده و می‌خواهد «اطلاعات بیومتریک» و «سابقه شغلی» کاربران را جمع‌آوری کند.

در سیاست جدید حفظ حریم خصوصی توییتر آمده است: «با رضایت شما، ممکن است اطلاعات بیومتریک‌تان برای اهداف امنیتی جمع‌آوری و استفاده شود.» هنوز مشخص نیست که X چگونه می‌خواهد اقدام به جمع آوری این اطلاعات دارد.

شرکت X اخیرا با یک شکایت دسته جمعی به خاطر اینکه قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز را نقض کرده بود مواجه شده است. در این شکایت ادعا شده که X به‌طور مناسب به افراد اطلاع نداده که اطلاعات بیومتریک آنها را در عکس‌هایی که حاوی چهره است جمع آوری یا ذخیره می کند.

شاید یکی از موارد استفاده داده‌های بیومتریک، ورود بدون رمز عبور به حساب کاربری باشد. ظاهرا X قصد دارد از کلیدهای عبور پشتیبانی کند که از اطلاعاتی مثل اثر انگشت یا تشخیص چهره برای ورود به حساب کاربری استفاده می‌کنند.

سیاست حفظ حریم خصوصی جدید X همچنین گفته است که «سابقه شغلی، سابقه تحصیلی، اولویت‌های شغلی و مهارت‌های شما را هم جمع‌آوری می‌کند.» این گزینه احتمالا مربوط به قابلیت‌های جستجوی شغل است که ایلان ماسک قبلا به آن اشاره کرده بود. این پلتفرم به‌تازگی نسخه آزمایشی یک قابلیت استخدام را برای شرکت‌ها عرضه کرد و حتی می‌خواهد قابلیت تماس‌های ویدیویی و صوتی را بدون نیاز به شماره تلفن اضافه کند.

گفتنی است سیاست جدید توییتر تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ اجرا نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا