تجهیزات ورزشگاه علی دایی دزدیده شد

بخشی از تجهیزات ورزشگاه علی دایی اردبیل مورد سرقت قرار گرفت.

 به گزارش پارسینه پلاس، بخشی از تجهیزات ورزشگاه علی دایی اردبیل مورد سرقت قرار گرفت. تقریبا ۳۱ سال از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد و حالا این ورزشگاه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند و برای رفع این موانع و مشکلات دادستانی اردبیل و مسئولین امر وارد عمل شدند و با حضور در این ورزشگاه از نزدیک از بخش‌های مختلف این ورزشگاه بازدید کرده و در جریان مسائل و مشکلات آن قرار گرفتند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان اردبیل در این بازدید گفت: بنا به تأکید دادستان اردبیل با جدیت تضییع حقوق عامه و خیانت در حق بیت‌المال را در پروژه ورزشگاه علی دایی که با مسائل و مشکلات بسیاری روبرو است را تا پایان پیگیری خواهیم کرد.

با ورود دادستانی اردبیل به پروژه ۳۱ ساله ورزشگاه علی دایی در اردبیل، امیدها برای بهبود وضعیت این ورزشگاه افزایش‌ یافته و انتظار می‌رود این مطالبه به‌حق پس از سال‌ها چشم‌انتظاری به سرانجام برسد.
مرتضی طاهری‌فرد با انتقاد شدید از عملکرد متولیان مرتبط با پروژه ورزشگاه علی دایی اردبیل اظهار داشت: وضعیت و شرایط موجود در این ورزشگاه حاد و غیرقابل قبول است.

وی با مشاهده وضعیت حراست از اموال و تجهیزات، اجرای پروژه، بلاتکلیفی واگذاری و اوضاع عملیات عمرانی و سایر موارد، افزود: بنا به تاکید دادستان اردبیل تضییع حقوق عامه و خیانت در حق بیت‌المال در پروژه را با جدیت تعقیب خواهیم کرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان اردبیل به عدم بهره‌برداری متناسب با هزینه و اعتبار کلان صرف شده اشاره کرد و بیان کرد: از حقوق عمومی تضییع شده در پروژه ورزشگاه دایی، نخواهیم گذشت و هر شخص حقیقی و حقوقی در این جنایت بزرگ در حق استان و کشور دخیل باشد، باید به سزای اعمال خود برسد.

طاهری‌فرد با بیان اینکه پروژه ورزشگاه علی دایی در سال ۱۳۷۱ و در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار کلنگ‌زنی شده و در سال ۱۳۸۶ طی یک مسابقه فوتبال افتتاح صوری شده در حالی که تاکنون تکلیف تحویل، نگهداری، تجهیز، تکمیل، بازسازی و بهره‌برداری آن مشخص نیست، گفت: نتایج تکمیلی از اقدامات قضائی صورت گرفته، متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در ادامه علی یوسف‌زاده، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: این مجموعه ورزشی همواره در طی سالیان متوالی در معرض برف و باران و باد بوده و عدم نگهداری مناسب و کمبود نیروی انسانی به جهت حفظ این مجموعه مشکلاتی به وجود آورده که از طریق سازمان مجری مجدداً بررسی‌های لازم طرح انجام شده و قسمتی از پروژه بازنگری اجرا شده، اما با توجه به مشکلات مالی تکمیل نگردیده است.همچنین اکبر ورودی، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل عنوان کرد: در ارتباط با متولی نگهداری مجموعه ورزشی علی دایی و سرقت‌هایی که از این مجموعه انجام گرفته، قرار شد جلسه‌ای برگزار و متولی نگهداری این مجموعه تعیین تکلیف گردد.

وی افزود: واقعیت امر در این است که دارای کل ورزش و جوانان استان اردبیل هیچ گونه محلی برای اعتبار مجموعه ورزشی علی دایی ندارد و اعتبارات مختص شرکت مجری و شرکت تجهیز و توسعه می‌باشد.

ورودی در پایان اظهار کرد: امیدواریم تصمیماتی که اتخاذ می‌شود منتج به نتیجه و به نفع ورزش استان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا