تقاضای خارق‌العاده گردشگران نوروزی برای بازدید از کاخ سعدآباد

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاخ‌های سعدآباد و گلستان را پربازدیدترین مکان‌های تاریخی تهران از ابتدای نوروز اعلام کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، کلانشهر تهران که یکی از آلوده‌ترین شهرهای کشور است در ایام نوروز به یکی از خلوت‌ترین و خوش آب و هواترین شهرهای ایران تبدیل می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که مکان‌های دیدنی این شهر انتخاب عده‌‌ی زیادی از مردم برای گشت و گذار باشد.

طبق اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تا چهارم فروردین مجموعه‌ی کاخ سعدآباد با تعداد ۵۵ هزار و ۳۹ بازدیدکننده، پربازدیدترین مکان تاریخی تهران در نوروز ۱۴۰۳ بوده است.

اماکن تاریخی پربازدید

کاخ گلستان با تعداد ۳۶ هزار و ۴۶۱ بازدیدکننده و کاخ نیاوران با تعداد ۲۹ هزار و ۹۷۰ بازدیدکننده به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم پربازدیدترین اماکن تاریخی تهران بوده‌اند.

طبق این اطلاعات موزه ملی ایران، موزه آبگینه و سفال، موزه فرش و موزه رضا عباسی در رتبه‌های بعدی پربازدیدترین اماکن تاریخی تهران قرار دارند.

تا چهارم فروردین ماه، ۵۹۸,۲۶۶ بلیت برای موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی وابسته به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهر تهران فروخته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا